فناوری اطلاعات

۹۰ درصد از کل بیت‌کوین‌های جهان استخراج شده است

بر اساس ارقامی که روز دوشنبه توسط یک پایگاه ردیابی داده‌های بلاک چین منتشر شد، ماینرهای جهان ۹۰ درصد از کل بیت‌کوین قابل دستیابی را استخراج کرده‌اند.

این بدان معناست که تاکنون ۱۸.۸۹ میلیون بیت‌کوین از مجموع حداکثر ۲۱ میلیون بیت‌کوین استخراج شده است.

اولین سکه های بیت‌کوین در ژانویه ۲۰۰۹ استخراج شدند و حدود ۱۲ سال طول کشید تا این ارز دیجیتال به آخرین نقطه عطف خود برسد.

به گزارش سیلاد از تسنیم، پایگاه اینترنتی بلاک‌چین Blockchain.com با استناد به تخمین‌های مربوط به فعالیت شبکه بیت‌کوین و برنامه‌های نصف شدن این ارز دیجیتال در گزارش خود تأکید کرد که انتظار می‌رود بیت‌کوین های باقی مانده تا فوریه ۲۱۴۰ استخراج شود.

قیمت اولین دارایی دیجیتال جهان به وضوح نشان دهنده افزایش عرضه در ۱۲ سال گذشته بوده است، چرا که تقاضا برای بیت‌کوین‌های جدیدتر افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، زمانی که ۱۰ درصد از کل بیت‌کوین های قابل دستیابی در اوایل سال ۲۰۱۰ به بازارهای آزاد رسید، این ارز دیجیتال با کمتر از ۰.۱ دلار معامله می شد.

زمانی که ۵۰ درصد از کل عرضه این رمزارز در دسامبر ۲۰۱۲ استخراج شد، این ارز به بیش از ۷.۵۰ دلار افزایش یافت.

براساس داده‌های ردیابی شده توسط پایگاه اینترنتی کوین دسک، این ارز دیجیتال تا ساعت ۱۰:۰۶ صبح روز دوشنبه به وقت گرینویچ با قیمت ۴۸,۷۴۶ دلار معامله می‌شد که بیش از ۲۸ درصد از قیمت اوج خود یعنی ۶۹,۰۰۰ دلار که اوایل سال جاری میلادی به آن رسیده بود، کاهش نشان می دهد.

فرآیند ایجاد بیت‌کوین یا به اصطلاح استخراج، با استفاده از سخت افزار پیچیده ای انجام می شود که میلیون ها کار محاسباتی بسیار پیچیده را در شبکه بیت‌کوین در هر ثانیه حل می کند. شرکت کنندگان در این فرآیند، که منابع محاسباتی و سخت افزار خود را در اختیار این شبکه قرار می دهند، بیت‌کوین را به عنوان “پاداش” دریافت می کنند و معمولا ماینر نامیده می شوند.

ماینرها در حال حاضر به ازای هر بلوکی که موفق به استخراج می شوند، ۶.۲۵ بیت‌کوین دریافت می کنند که طبق گزارش ها پس از نصف شدن بعدی در سال ۲۰۲۴ به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین کاهش می یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا