استانها

۷۱ درصد اصفهانی‌ها دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

پژمان عقدک در گفت‌وگو با خبرنگار سیلاد اظهار کرد: ظهر روز گذشته شنبه هشت آبان‌ماه تا ظهر امروز ۹ آبان ماه ۵۱۲ بیمار مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شده است که از این تعداد ۲۰۲ نفر در مراکز درمانی بستری شده است.

وی افزود: در حال حاضر نیز یک هزار و ۱۹۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری هستند که ۲۰۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار گرفته‌اند.همچنین طی ۲۴ ساعت اخیر نیز ۱۳۳ بیمار بهبود یافته کرونا از مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه کل موارد فوت شده ناشی از کرونا اعم از فوت قطعی و مشکوک به این بیماری طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۶ نفر بوده است، تصریح کرد: از ابتدای پاندمی کرونا تا کنون یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۷۲۸ بیمار قطعی و مشکوک کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مراجعه کردند که از این تعداد ۴۱۶ هزار و ۶۲۲ نفر بیمار قطعی مبتلا به کرونا بوده‌اند.

وی اضافه کرد: از ابتدای آغاز این پاندمی ۱۶ هزار و ۵۳۰ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جان خود را از دست دادند که ۱۱۸ هزار و ۷۲۸ نفر از آنها دارای تست مثبت کرونا بوده‌اند.

۷۱.۹درصداز اصفهانی ها دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

عقدک در ادامه با اشاره به اینکه در استان اصفهان آمادگی تزریق ۱۵۰ هزار دز واکسن در روز فراهم است، گفت: روز گذشته ۶۵ هزار دز واکسن کرونا تزریق شد و با توجه به فراهم بودن زیرساخت های لازم برای واکسیناسیون از شهروندان تقاضا می شود برای پیشگیری از عوارض شدید کرونا و رسیدن جامعه به ایمنی لازم نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

وی بیان کرد: تاکنون ۷۱.۱۹ درصد جامعه دز اول و ۴۸.۹۳ درصد هم دز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند و به ۶۱.۸ درصد دانش آموزان هم دز نخست و ۲۲.۱۱ درصد هم دز دوم واکسن کرونا تزریق شده است و امیدواریم با تسریع روند واکسیناسیون مقدمات بازگشایی مدارس در آذرماه فراهم شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه سبد واکسن در استان اصفهان کامل است، خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد واکسیناسیون در کشور با واکسن سینوفارم انجام می شود و در روز گذشته ۶۵ هزار و ۶۹۸ نفر در این استان واکسن دریافت کردند که به ۱۴ هزار نفر دز اول و ۵۱ هزار نفر دز دوم واکسن را تزریق شد.

۴۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا