استانها

۵ مجتمع پرورش ماهی در لرستان ساخته می شود

به گزارش سیلاد لرستان؛ کیارش بیرانوند” در جلسه پدافند غیرعامل استان، اظهارکرد: لرستان از استان های پیشرو در حوزه آبزی پروری است و رتبه نخست تولید ماهیان سردآبی کشور را دارد که به دنبال توسعه این ظرفیت هستیم.

اوافزود: هم اکنون حدود ۳۰ هزار تن ماهی در لرستان تولید می شود در حالیکه ظرفیت ۱۰۰ هزار تن نیز وجود دارد و لازمه رسیدن به این مهم، ایجاد امنیت برای سرمایه گذاران است و با توجه به دشمنی و خصومت های استکبار، باید راههای مبارزه با دشمن را در حوزه اقتصاد بررسی کرد.

بیراوند تصریح کرد: لرستان با توجه به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر رودخانه و شرایط جوی، آبزی پرور و یکی از استان هایی که گوشت ماهی خاویاری و خاویار را صادر می کند و بر همین اساس برای افزایش تولید ۳۰۰ کیلوگرم خاویار در سال گذشته به یک تن در ۱۴۰۱ برنامه ریزی شده است.

 مدیرکل شیلات لرستان با اشاره به رتبه نخست لرستان در تولید ماهیان سردآبی کشور و بچه ماهی و جایگاه خوب در تولید تخم چشم زده ، یادآورشد: علم آبزی پروری در استان بومی شده و طی سال های گذشته ۱۰ هزار تن مزرعه و مجتمع پرورش ماهی در این استان ساخته شده است.

تولید ۶۰۰ تن ماهی خاویاری در استان / مجتمع پرورش ماهی سپید دشت آماده واگذاری به بخش خصوصی است

تولید شیلات ایران به ۱.۳ میلیون تن رسید

بیرانوند اعتبار و حمایت مسوولان ملی را نیاز توسعه شیلات لرستان برشمرد و گفت: بیش از ۱۷ هزار نفر مستقیم و غیر مستقیم در این بخش فعالیت دارند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت پدافندغیرعامل در تولید گفت: سال های ۹۱ و ۹۲، با ورود یک ویروس به کشور، ماهیان مولد از بین رفتند و ۲۵۰ مزرعه لرستان درگیری بیماری ” وی اچ اس” شد، بیش از ۹۰ درصد مولدهای تخم چشم زده از بین رفت و ضربه سنگینی به این حوزه وارد کرد. 

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا