عمومی

۱۰ هزار کلاس درس در آذربایجان‌شرقی نیاز به تخریب و مقاوم سازی دارد/,وجود ۵۰۰ کلاس کانکسی در آذربایجان

به گزارش سیلاد از هشترود، محمد نجفی امروز در آیین افتتاح و بهره برداری از مدرسه ۵ کلاسه خیر ساز حاج علی عسگریان دماوندی در روستای قره‌دیو منطقه نظرکهریزی هشترود اظهار داشت: از ۲۴ هزار کلاس درس استان متاسفانه ۱۰ هزار کلاس درس نیاز به تخریب و بازسازی است.

وی با بیان اینکه هر کلاس درس نیاز به ۳۰۰ میلیون تومان هزینه است، افزود: برای استانداردسازی ۱۰ هزار کلاس درس نیاز به ۳ هزار میلیارد تومان هزینه است تا این کلاس‌ها نیز استاندارد شود.

نجفی گفت : ۵۰۰ کلاس درس در استان هم کانکسی است.

وی به طرح آجر به آجر برای ساخت مدارس اشاره کرد و گفت: در این طرح شهروندان می توانند بصورت مشارکتی با اعضای خانواده، همسایگان و دوستان در احداث مدارس مشارکت کنند.

نجفی گفت: اگر در روستاها اهالی ۳۰ درصد و در شهرها ۵۰ درصد  مشارکت داسته باشند مابقی هزینه را دولت تقبل می کند و نام مدرسه هم به اختیار مشارکت کنندگان نام گذاری می شود.

معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گفت: خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار استان امسال ۲۲۰ میلیارد تومان کمک کرده اند که این مبلغ در سال گذشته ۲۰۸ میلیارد تومان بود و امیدواریم تا پایان سال این تعهد و کمک را به ۳۰۰ میلیارد تومان برسانیم. 

امین امینیان فرماندارشهرستان هشترود هم آموزش و پرورش را زیر بنای توسعه هر منطقه دانست و افزود: هزینه کردن درحوزه فرهنگ وآموزش نوعی سرمایه گذاری سودمند است.

امینیان نگاه به آموزش و پرورش را یک نگاه مولد دانست و گفت: دستاوردهای عظیم علمی، هنری و فنی در زمینه های مختلف نشان از اعتلای دانش و معرفت است.

وی گفت: باید نگاه خیرین را به حوزه فرهنگ و آموزش بیش از گذشته جلب کنیم تا گامی اساسی در جهت ارتقاء شاخص های آموزشی و فرهنگی شهرستان برداشته شود و ما آمادگی حمایت از این حوزه را داریم.

فرماندار هشترود از نبود اینترنت و شبکه تلویزیونی آموزش در برخی روستاها انتقاد کرد و خواستار تقویت این سیستم ها در روستاها شد.

امینیان همچنین از خیرین خواست در احداث مدارس شبانه روزی علی الخصوص در روستاهای بزرگ و احداث هنرستانهای کشاورزی و فنی و حرفه ای در هشترود و نظرکهریزی اهتمام ویژه داشته باشند.

گلایه از  تبعیض بین شهرها توسط مدیرکل آموزش و پرورش و نوسازی استان 

اسفندیار حسن زاده رئیس آموزش و پرورش منطقه نظرکهریزی هم در حاشیه این افتتاح از حضور نیافتن مدیر کل و حتی یک‌کارشناس اداره کل آموزش و پرورش استان در مراسمات افتتاح مدرسه در این بخش محروم انتقاد کرد و گفت: خوشبختانه در طول ۳ سال گذشته ۱۰ مدرسه خیر ساز در این بخش در حال ساخت و افتتاح است که متاسفانه در هیچ کدام مدرسه افتتاح شده از اداره کل کسی حضور نمی یابد.

حسن زاده گفت: اگر در یک جای استان حتی مدرسه ۲ کلاسه هم افتتاح شود خود شخص مدیرکل برای افتتاح تشریف می برند اما از تبعیض بین شهرها توسط مدیرکل آموزش و پرورش و نوسازی استان گله مند هستیم. 

وی افزود: از ۸۶ فضای آموزشی این شهر متاسفانه ۱۷ مدرسه کانکسی و۳۰ مدرسه نیز در حال تخریب است. 

وی گفت : با همت کارکنان اداره آموزش و پرورش منطقه نظرکهریزی خرید خدمات در منطقه به صفر رسیده و تمامی دانش آموزان در مدارس دولتی درس می خوانند.

مدرسه ۵ کلاسه امام موسی کاظم (ع) روستای قره دیو بخش نظرکهریزی هشترود در ۲۳۰ متر زیر بنا توسط خیر حاج علی عسگریان دماوندی با هزینه ۱.۵ میلیارد تومان احداث شده است. 

این خیر قبل از این نیز در سال‌های گذشته خانه بهداشت این روستا را احداث کرده بود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا