ورزش

۱۰ فرمان ژاوی؛ آغاز دیکتاتوری اسطوره در بارسا

به گزارش خبرگزاری سیلاد؛ پس از اخراج سریع دو عضو کادر پزشکی بارسلونا توسط ژاوی، او برای بازیکنانش قوانینی با ۱۰ بند را در نظر گرفته که همگی موظف به تبعیت از آنها هستند.

مراسم معارفه ژاوی هرناندز به‌عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال بارسلونا روز گذشته در ورزشگاه نوکمپ با حضور ۱۰ هزار هوادار برگزار شد و بعد در نشستی خبری، کاپیتان سابق آبی‌واناری‌ها برنامه‌های خود را برای هدایت تیم بحران‌زده کاتالونیا تشریح کرد.
یکی از موضوعاتی که ژاوی روی آن تاکید داشت، وضع قوانین و دستور العمل های جدید در رختکن بود. ژاوی تاکید داشت که باید نظم و انضباط به بارسا برگردد و بازیکنان متوجه شوند که برای چه تیمی بزرگی بازی می کنند.
ژاوی امروز صبح رسما کارش در بارسا را شروع کرد و پس از جلسه با بازیکنان در رختکن، اولین جلسه تمرینی را برگزار کرد. این مربی اسپانیایی قصد ندارد هیچ زمانی را برای ایجاد تغییرات قابل توجه در ساختار بارسلونا هدر دهد و در اولین تصمیمش به عنوان سرمربی بارسلونا دو نفر از اعضای دپارتمان فیزیوتراپی را از این باشگاه کنار گذاشت.
 بارسلونا حالا با ژاوی وارد مرحله تازه ای شده و قوانین جدیدی در تیم وضع شده است. نشریه آاس پرده از دستورالعمل ۱۰ بندی سرمربی جدید آبی اناری ها برداشت

۱۰ فرمان ژاوی؛ آغاز دیکتاتوری اسطوره در بارسا

۱-زمان حضور در تمرینات
بر اساس قانون جدید ژاوی، همه بازیکنان باید یک ساعت و نیم قبل از شروع تمرین در کمپ خوان گامپر حاضر شوند. در چند سال اخیر بازیکنان بارسا معمولا نیم ساعت یا بیست دقیقه قبل از شروع تمرین به کمپ می آمدند ولی حالا با ژاوی شرایط متفاوت است. تمرین ساعت ۱۱ شروع می شود و بازیکنان موظفند ساعت ۹.۳۰ خود را به کادر فنی معرفی کنند.
کنترل ورود بازیکنان نیز بر عهده کارلس ناوال، سرپرست قدیمی و باتجربه بارسلوناست.
 
۲- زمان ورود کادر فنی و اعضای تیم پزشکی و تدارکات به محل تمرین
ژاوی برای دستیارانش نیز قانون مشخصی وضع کرده است. مربیان بارسا و اعضای تیم پزشکی و تدارکات باید دو ساعت قبل از شروع تمرین یعنی ساعت ۹ در کمپ خوان گامپر حاضر باشند. هدف این است که هنگام ورود بازیکنان، همه چیز برای تمرین مهیا باشد.

۳- صرف ناهار در مجموعه ورزشی باشگاه
دیگر صرف ناهار اختیاری بازیکنان به تاریخ پیوسته و ژاوی همه را موظف کرده است تا در کمپ باشگاه ناهار را صرف کنند. همه چیز باید تحت نظارت او و متخصصان تغذیه بارسلونا باشد. ژاوی معتقد است نظارت بر تغذیه می تواند در کاهش مصدومیت ها موثر باشد.

۱۰ فرمان ژاوی؛ آغاز دیکتاتوری اسطوره در بارسا

۴-عدم چشم پوشی روی بی انضباطی ها
ژاوی در بارسلونا کار زیر نظر فرانک رایکارد و پپ گواردیولا را تجربه کرده است. اولی مربی ای بود که معمولا روی بی انضباطی ها چشم می بست و همین قضیه باعث شد تا عنان کار در فصل ۰۸-۲۰۰۷ از دست او خارج شود و بارسا فصلی بسیار بد را پشت سر بگذارد. در نهایت نیز او از بارسا اخراج شد هرچند افتخارات زیادی برای این باشگاه کسب کرده بود. در عوض اما پپ گواردیولا به سخت گیری معروف بود. ژاوی از دومی الگو گرفته و قصد ندارد به سادگی از روی هیچ بی انضباطی ای عبور کند.
 
۵- وضع جرایم انضباطی جدید
ساده انگاری و بخشش در بارسلونا نیز به اتمام رسیده است. پس از جدایی لوئیس انریکه در سال ۲۰۱۷ و در دوران حضور ارنستو والورده، کیکه ستین و رونالد کومان، دیر آمدن و تاخیر در تمرینات معمولا با جریمه مواجه نمی شد یا جرایمی سبک برای بازیکن در نظر گرفته می گرفتند ولی ژاوی قوانینی جدید وضع کرده است. جرایمی که پلکانی بالا خواهند رفت.
برای تاخیر اول ۱۰۰ یورو، تاخیر دوم ۲۰۰ یورو، تاخیر سوم ۴۰۰ و همینطور بالاتر. در دوران لوئیس انریکه بازیکنی بود که ۶ هزار یورو به خاطر تاخیر در تمرینات جریمه شده بود!
 
۶– حضور به موقع در منزل، دو روز قبل از هر بازی
ژاوی به بازیکنان بارسا گفته است که ۴۸ ساعت قبل از هر بازی، اجازه شب نشینی ندارند. میهمانی های شبانه ممنوع است و باید سر وقت به خانه بروند. این موضوع برای ژاوی غیر قابل بحث است و همه باید آن را رعایت کنند.

۱۰ فرمان ژاوی؛ آغاز دیکتاتوری اسطوره در بارسا

۷- خوب تمرین کنید، بازی خواهید کرد
ژاوی معتقد است که برای حضور در ترکیب ثابت یک مسابقه، عملکرد بازیکن در تمرینات شرط اصلی خواهد بود. در واقع اگر بازیکنی در تمرینات خوش بدرخشد، مزد آن را با حضور در ترکیب اصلی خواهد گرفت. در بارسلونای او هیچ بازیکنی به صرف نام و اعتبارش بازی نخواهد کرد.

۸- کنترل روی زندگی شخصی بازیکنان
بازیکنان خارج از زمین فوتبال آزادند تا زندگی خود را داشته باشند اما نه زندگی ای که به فوتبال شان ضربه بزند. دیگر زمان سفرهای میان هفته غیر فوتبالی تمام شده و بازیکن اجازه ندارد در طول یک فصل فوتبالی، سفرهای هوایی تفریحی یا کاری طولانی داشته باشد. از این پس همه چیز باید با اجازه ژاوی باشد.

۹- ممنوعیت فعالیت های تفریحی پرخطر
ژاوی با ورزش هایی چون موج سواری یا استفاده از دوچرخه برقی مخالف است. این ورزش ها ممکن است باعث مصدومیت های جدی برای یک فوتبالیست شوند. در صورت مشاهده بازیکنی از بارسا که چنین فعالیت های ریسکی را انجام می دهد، به کمیته انضباطی معرفی خواهد شد.

۱۰- برای دیگران الگو باشید
بازیکنان اعضای حیاتی باشگاه هستند و باید برای دیگران الگو باشند. باید رفتاری خوب و برخوردی مناسب با هواداران داشته باشند و در سفرهای تیم نیز باید از قوانین باشگاه تبعیت کنند.
۲۵۱۲۵۴

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا