استانها

کشف و معدوم سازی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد در کیش

به گزارش سیلاد از کیش : دکتر محمدرضا رضانیا در این خصوص گفت: در بازرسی‌های انجام شده توسط بازرسان بهداشت محیط کیش مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فاسد ضبط و در گود زباله معدوم شد.

رضانیا تعداد کل بازدید های انجام شده در ماه مهر را ۲ هزار و ۱۷۹نوبت بازرسی عنوان کرد و افزود: از این تعداد، ۵۷۵ نوبت مورد بازدید مربوط به مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، یک هزار و ۳۱۲ نوبت بازدید اماکن عمومی و ۲۸۳ بازدید نیز مربوط به غرفه‌های آرایشی و بهداشتی می باشد.

رییس مرکز توسعه سلامت کیش همچنین ۱۰۷مورد کلرسنجی، ۳۱مورد نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی، ۱۳ مورد نمونه برداری از مواد غذایی و خوراکی، ۳ مورد بازدید از مدارس ، ۱۸ مورد نمونه برداری از نان، ۳۱ مورد صدور فرم صلاحیت بهداشتی و صدور ۴۱۶کارت بهداشتی از مهمترین اقدامات انجام شده توسط کارشناسان بهداشت محیط منطقه آزاد کیش عنوان کرد که در این مدت ۲۶ مورد گزارش مردمی دریافت و به شکایات رسیدگی شده است.

دکتر رضانیا گفت: ۷۱۷ مورد سنجش نیز با تجهیزات پرتابل توسط بازرسان بهداشت محیط انجام و پس از بازدید ها درمجموع ۳ واحد متخلف پلمب شدند.

رضانیا رعایت اصول بهداشتی را در کنترل بیماری کرونا موثر برشمرد و با اشاره به روند خوب انجام واکسیناسیون تصریح کرد: مردم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک بزرگی می کنند.

وی بر استفاده از ماسک، دستکش و شتشوی مرتب دست‌ها ، گندزدایی روزانه تجهیزات و سطوح واحد صنفی و حفظ فاصله اجتماعی بین مشتریان و صاحبان واحدهای صنفی تاکید کرد.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از ساکنان جزیره کیش خواست تا در صورت مشاهده عدم رعایت قوانین بهداشتی از سوی اصناف، شکایات خود در این خصوص را با شماره‌ تلفن های ۱۹۰ و ۴۴۴۲۳۳۱۱ به این مرکز گزارش دهند.

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا