استانها

کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی در قزوین نگران‌کننده است

به گزارش خبرگزاری سیلاد از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور، استاندار قزوین در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهارکرد: امروز علیرغم این که میزان واکسیناسیون در استان از ۶۵ درصد عبور کرده و شرایط خوبی داریم اما نسبت به گذشته رعایت پروتکل ها کمتر شده و این وضعیت نگران کننده است.

وی بیان کرد: رعایت پروتکلها و فاصله گذاری اجتماعی تا زمانی که ویروس وجود دارد باید به عنوان یک دغدغه جدی مورد توجه همه مردم و مشاغل مختلف قرار گیرد در غیر این صورت بسرعت وارد پیک جدید می شویم و همه زحمات زیر سوال می رود.

استاندار قزوین تصریح کرد: مردمی که واکسن زده اند فکر می کنند دیگر کار تمام است و می توانند ماسک را برداشته و تجمع کنند و به مراکز شلوغ رفت و آمد کنند در حالی که امروز برخی کشورهای اروپایی هم که واکسن زده اند وارد پیک جدید بیماری شده اند.

جمالی پور اضافه کرد: باید رعایت پروتکل به عنوان یک اصل برای همه مردم و اصناف و کارمندان و دانشجویان و کارگران مورد توجه جدی باشد زیرا امروز وضعیت خوبی نداریم و نگران پیک بیماری هستیم.

استاندار قزوین یادآورشد: ضمن تشکر از دکتر نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه همکارانشان انتظار داریم با کمک رسانه ها، ائمه جمعه و جماعات و همه افراد تاثیرگذار با اطلاع رسانی بیشتر نسبت به بی توجهی در رعایت پروتکل ها هشدار لازم را منعکس کنند تا مردم رعایت فاصله  گذاری و بهداشت را همچنان جدی بگیرند.

وی بیان کرد: پیشنهاد می کنیم واکسیناسیون سیار هم در مناطق و محلات مختلف پیش بینی شود تا با کمک پیشکسوتان محلات بتوانیم همه مردم استان را تا پایان آذر ماه واکسینه کنیم.

جمالی پور تصریح کرد: برای دانش آموزان هم یک مدرسه متمرکز انتخاب شود و پس از استعلام از خانواده ها نسبت به واکسیناسیون دانش آموزان اقدام شود.

وی گفت: بی توجهی به رعایت پروتکل ها نشان می دهد تصمیمات ما در ستاد کرونا زیاد تاثیرگذار نبوده و لازم است این نقیصه برطرف شود تا در دو هفته آینده وضعیت پروتکلها بهتر شود و از این شرایط عبور کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: نظارت کنید کارت واکسن کارکنان دولت در سامانه حضور و غیاب ثبت شود و از ورود کارمندانی که واکسن نزده اند حتما جلوگیری شود.

جمالی پور با تشکر از مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران در تامین تجهیزات پزشکی در ایام کرونا اظهارکرد: خوشبختانه مسئولان بانک مهر در استان قزوین تاکنون دو نوبت در تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران کرونایی اقدام کرده اند که جای تقدیر دارد و امیدواریم سایر بانکها نیز با توجه به رسالت اجتماعی خود به یاری مردم و دانشگاه علوم پزشکی بشتابند.

 استاندار قزوین گفت: از مدیران همه بانکها انتظار داریم به رسالت اجتماعی خود عمل کرده و مانند بانک مهر کمک کنند تا دانشگاه علوم پزشکی قزوین بتواند خدمات مناسبی به مردم در دوران کرونا ارائه کند.

وی یادآورشد: امروز دولت هم شرایط سخت و تنگناهای اقتصادی زیادی دارد لذا خیرین، نهادها، شرکتها و بخش خصوصی و فعالان اقتصادی هم باید کمک کنند تا نیازها برطرف و شرایط بهتر شود.

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا