استانها

پیکر مطهر شهید «صفرعلی فیض بیگدلی» شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری سیلاد از قزوین؛ غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، سردار رستمعلی رفیعی‌آتانی فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان، حجت‌الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه شهر اقبالیه و جمعی از مسئولین شهری با حضور در منزل شهید صفرعلی فیض بیگدلی، خبر شناسایی هویت این شهید گرانقدر را به خانواده ایشان اطلاع‌رسانی کردند.

حقایق‌پور در حاشیه این دیدار با بیان اینکه صبوری و استقامت خانواده شهدای مفقودالاثر قابل ستایش است، گفت: شهید صفرعلی فیض بیگدلی یکی از این شهدای مفقودالاثر است که پیکر مطهرش پس از گذشت ۳۸ سال با انجام آزمایش DNA شناسایی شده است.

مدیرکل بنیاد استان قزوین با اشاره به نحوه شناسایی پیکر شهید، ادامه داد: پیکر مطهر این شهید پنج سال پیش در جریان تفحص پیکرهای مطهر شهدا توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین به وطن بازگشت و از آن‌جا که همراه شهید مدارک شناسایی نبوده است این پیکر مطهر در استان سمنان به عنوان شهید گمنام تشییع و به خاک سپرده شد.

وی افزود: شهید صفرعلی فیض بیگدلی، اول آبان ماه ۱۳۰۹ در روستای زاغج از توابع شهرستان خدابنده استان زنجان به دنیا آمد و با فراگیری علوم قدیم، در حد خواندن و نوشتن سواد آموخت و همزمان با شغل کشاورزی، به تدریس کودکان روستای خود در مکتب‌خانه می‌پرداخت.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ادامه داد: شهید بیگدلی پس از ازدواج، صاحب یک فرزند دختر شد و پس از گذشت چند روز از تولد فرزندش، با درگذشت همسر، مجبور به نگهداری و بزرگ کردن فرزند خود به تنهایی شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه شهید بیگدلی از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، گفت: این شهید والامقام هفتم اسفند ۱۳۶۲ در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید و اثری از پیکرش به دست نیامد که پس از انجام آزمایش DNA مشخص شد پیکر مطهرش سال ۱۳۹۵ به عنوان شهید گمنام در بخش بیارجومند شهرستان شاهرود استان سمنان تدفین و به خاک سپرده شده است.

گفتنی است شهید صفی‌الله خدابنده‌لو که خواهرزاده این شهید گرانقدر می‌باشد نیز نهم خرداد ۱۳۶۶‏ در پنجوین عراق به شهادت رسیده است.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا