ورزش

پروژه نابودی پرسپولیس چیست؟

یحیی گل محمدی ابتدا شکست را مثل یک مربی جنتلمن پذیرفت و قبول کرد که تیمش حتی مستحق کسب نتیجه مساوی هم نبود و باید می باخت. حتی به اذعان بسیاری از هواداران متعصب پرسپولیس او حرف درستی زد چرا که تیمش اصلا خوب بازی نکرد.

سرمربی پرسپولیس سپس ناگهان مسیر مصاحبه را عوض کرد وگفت همه می دانند بعد از ۵ قهرمانی پیاپی جلوی پرسپولیس سنگ اندازی می شود و عده ای نمی خواهند ما قهرمان شویم! او در ادامه از پروژه نابودی پرسپولیس گفت و این که شاید خودش هم جزئی از این پروژه است.

فوتبالدوستان با شنیدن این بخش از حرف‌های یحیی گل محمدی یاد حرف‌های چند سال قبل امیر قلعه نویی و ماجرای دست های پشت پرده افتادند که هیچ وقت هم مشخص نشد این دست‌های پشت پرده کجا هستند و چرا نمی خواهند استقلال قهرمان شود؟!

البته در سال‌های قهرمانی پرسپولیس هم کم نبودند استقلالی‌هایی که همه چیز را به وزارت ورزش ربط دادند اما باید دید منظور گل محمدی دقیقا چیست و چرا بعد از اولین شکست پرسپولیس از چنین ادبیاتی استفاده کرد؟

۱. یحیی یکبار بعد از جذب حامد پاکدل در خط حمله گفته بود هر مهاجمی را خواستم باشگاه نتوانست بخرد. احتمالا منظور او جذب سجاد شهباززاده و حفظ شهریار مغانلو بود که انجام نشد. البته او در مقطعی امین قاسمی نژاد را هم می خواست که به استقلال رفت.

۲. گل محمدی در یک مقطع هم نسبت به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی شاکی بود و کلی کنایه زد. پنجره ای که هنوز هم باز نشده است. به زعم یحیی می شد خیلی زودتر اقدام کرد و جلوی این اتفاق را گرفت.

۳. سرمربی پرسپولیس یکبار هم گفت با دست خالی و پنجره بسته نمی توان بازیکن خارجی خرید . او این حرف را بعد از خرید کوین یامگا توسط استقلال زد و خیلی ها می گویند بیشتر منظورش به فدراسیون فوتبال بود که به استقلال اجازه خرید بازیکن خارجی را داد اما به پرسپولیس اجازه نداد.

۴. قبل از بازی با آلومینیوم هم سه بازیکن پرسپولیس به کمیته اخلاق احضار شدند اما بعید است منظور او از به کار بردن «پروژه نابودی پرسپولیس» به این ماجرا باشد. یحیی تقریبا هر بازیکنی را که می خواست پرسپولیس خرید و همه بازیکنان هم با نظر شخص او جذب شدند. حتی پرسپولیس به جای کنعانی، نوراللهی و مغانلو بازیکنانی چون علی نعمتی، علیرضا ابراهیمی، رضا دهقانی، رضا اسدی، حامد پاکدل و…را خرید که همگی با نظر یحیی جذب شدند و حالا معلوم نیست منظور او از پروژه نابودی پرسپولیس چیست؟

۵. خیلی ها می گویند یحیی از مشخص نشدن مدیرعامل و اعضای هیات مدیره پرسپولیس دلخور است و این که اسپانسر باشگاه هم مشخص نیست و پرسپولیس پول ندارد.

ای کاش گل محمدی حداقل درمورد این چند مساله به هواداران پرسپولیس توضیح می داد تا آنها فکر نکنند که مربی موفق تیمشان دنبال بهانه است.

۲۵۷ ۲۵۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا