استانها

وزیر کشور: استاندار جدید توسعه البرز را بصورت جهشی دنبال کند

به گزارش سیلاد از البرز؛ «احمد وحیدی» روز شنبه در سفر به البرز که برای تودیع و معارفه استانداران این استان انجام شد، در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج ، ضمن تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع)، افزود: امروز به منظور معرفی «مجتبی عبداللهی» و تکریم «عزیزاله شهبازی» که در استان زحمات زیادی کشیدند، در استان شهیدپرور البرز حضور یافتیم.

وی در تشریح توانمندی استاندار جدید البرز که پیش از این مسئولیت هایی در تهران را عهده‌دار بوده است با بیان اینکه کمتر کار مهمی در تهران صورت گرفته که استاندار جدید البرز (مجتبی عبداللهی) در آن سهیم نبوده اظهار داشت: ایشان نقش تعیین کننده ای در بسیاری از کارها و اتفاقات بزرگ تهران داشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت استان البرز اشاره کرد و گفت: استان البرز از اهمیت وافری در کشور از لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی برخوردار است زیرا در مسیر ۱۰ تا ۱۱ استان قرار گرفته و حجم مهاجرت زیادی دارد به طوری که سالانه ۱۰۰ هزار نفر جمعیت به این استان اضافه می‌شود.

وحیدی بیان کرد: بایستی ظرفیت استان برای پذیرش چنین مهاجرانی تبیین شود، ضمن اینکه باید تلاش کنیم این مهاجرت‌ها کمتر صورت گیرد تا مردم البرز دچار مشکل و مضیقه نباشند، ولی به هر حال بخشی از این مهاجرت ها اجتناب ناپذیر است که بایستی برای آن ظرفیت لازم پیش بینی و آمادگی لازم کسب شود.

وی همچنین به حاشیه نشینی یک میلیون نفری در استان البرز اشاره کرد و افزود: این میزان حاشیه نشینی یک عدد قابل توجهی برای یک استان چهار میلیون نفری است که یک چهارم جمعیت آن حاشیه نشین باشند.

وزیر کشور به وضعیت صنایع البرز هم اشاره و تصریح کرد: در این بخش نیز اقدامات خوبی صورت گرفته به طوری که بنا بر گزارش ها ۱۲ هزار میلیارد تومان جلب سرمایه داشتند ولی بازهم باید توسعه یابد.

وی اظهار امیدواری کرد که کارها و اقدامات استان البرز به لحاظ اهمیتی که دارد به خوبی پیش برود و به دلیل همجواری البرز با تهران در بار مسئولیتی که از تهران می پذیرد و باری که بر دوش تهران می‌گذارد، توجه ویژهتری به این استان می طلبد.

وحیدی در پایان برای استاندار جدید البرز در انجام حجم سنگین مسئولیت‌ها و وظایف در استان آرزوی موفقیت کرد.

 وزیر کشور در ابتدای حضور خود در استان البرز، در گلزار شهدای آستان مقدس امامزاده حسن (ع) کرج حضور یافت و ضمن ادای احترام به ساحت امامزاده حسن (ع) با آرمان شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس تجدید عهد و پیمان کرد.

حضور در شورای اداری استان البرز و برگزاری آئین تودیع و معارفه استاندار البرز از دیگر برنامه های امروز وحیدی در البرز است.

۴۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا