بین الملل

نیروهای نظامی اردوغان در باکو ماندنی شدند

به گزارش «خلق تی وی» ترکیه، این لایحه قرار است امروز (‌سه شنبه ) در کمیسیون مربوطه مطرح شود.

اردوغان در یادداشتی که با امضای او به پارلمان ارائه شده با اشاره به موفقیت جمهوری آذربایجان برای آزادسازی سرزمین‌های اشغالی و وضعیت جدید میدانی بر اساس «اعلامیه سه جانبه»ای که در نهم نوامبر ۲۰۲۰ به امضای جمهوری آذربایجان، ارمنستان و روسیه رسید، اعلام کرد که فعالیت‌های پیش بینی شده برای حفظ ثبات در منطقه ادامه دارد.

طبق تفاهم به عمل آمده مرکز مشترک با حضور نظامیان ترکیه و روسیه فعالیت دارد.

وزیر دفاع ترکیه دیروز (دوشنبه)‌ با اشاره پیشنهاد صلح روسای جمهوری این کشور و جمهوری آذربایجان در منطقه ابراز امیدواری کرد که ارمنستان از این فرصت استفاده کند.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ملی ترکیه که برای شرکت در سالروز آزادسازی اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان توسط ارمنستان به پایتخت این کشور سفر کرده بود، در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: «ما خواهان استقبال ارمنستان از دست دوستی و صلح روسای جمهوری ترکیه و جمهوری آذربایجان در منطقه هستیم و امیدواریم آنها از این فرصت استفاده کنند».

آکار در پاسخ به سوالی درباره فعالیت مرکز مشترکی که سربازان ترکیه و روسیه در آن مستقر هستند نیز خاطرنشان کرد: وظایف و حدود مرکز مشترک مشخص است و بعضا ابتکارات و پیشنهادات متفاوتی ارائه می‌شود. ژنرال ذاکر حسن‌اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان نیز برخی اصلاحات لازم را انجام و در این زمینه ایده هایی را مطرح می‌کند. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا آن مرکز در چارچوب تعیین شده کار کند. هدف ما تضمین تداوم آتش‌بس و ایجاد ثبات در منطقه است. ما جدیت، صداقت و دوستی خود را در این زمینه نشان داده و می‌دهیم و هیچ انحرافی از آن وجود ندارد.

رییس جمهوری ترکیه اوایل آبان در جریان سفر به جمهوری آذربایجان شرایط عادی سازی روابط ترکیه و ارمنستان را اعلام کرد.

اردوغان گفت: اگر ارمنستان نسبت به جمهوری اذربایجان حسن نیت صادقانه نشان دهد، هیچ مانعی برای عادی سازی روابط ارمنستان و ترکیه وجود نخواهد داشت.

۳۱۱۳۱۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا