استانها

نماینده یزد: توسعه استان یزد بدون آب غیرممکن است

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد، محمدصالح جوکار با اشاره به دیدار با وزیر نیرو اظهار داشت: در این دیدار که استاندار یزد هم حضور داشت، در ارتباط با مباحث مهم استان یزد نظیر تامین آب و سرمایه گذاری در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی و تامین برق تجدید پذیر بحث و بررسی صورت گرفت.

وی با اشاره به اینکه آب مهمترین و اصلی‌ترین مسئله استان یزد است، افزود: توسعه استان یزد بدون در نظر گرفتن تامین آب امری غیرقابل تحقق است و برای اینکه بتوانیم در استان یزد تداوم حیات و توسعه داشته باشیم، نیازمند آن هستیم که برای مسئله انتقال آب به صورت سریع اقدام کنیم.

نماینده مردم یزد و اشکذر اظهار داشت: در بحث خط دوم انتقال آب به استان یزد و راهکارهایی که برای تامین منابع مالی آن مطرح است، صحبت‌های خوبی در نشست با وزیر صورت گرفت و دستورهای خوبی از سوی وزیر برای اولویت بندی آب کشور انجام گرفت.

جوکار خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه انتقال آب استان یزد یک طرح ملی است، مقرر شد با اولویت یک در دستور کار وزارت نیرو قرار گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد تصریح کرد: در بحث تامین آب برای سرمایه گذاران در حوزه صنعت هم مباحثی صورت گرفت و در این زمینه هم دستور خوبی از وزیر از محل تعادل بخشی آب اخذ شد.

وی گفت: سرمایه گذاری در حوزه نیروگاه‌های خورشیدی و تامین برق تجدیدپذیر با سرمایه گذاری بخش خصوصی و تامین نیرو و برق روستاهای ۲۰ خانوار از طریق نصب سلول‌های خورشیدی هم یکی دیگر از مباحثی بود که در نشست با وزیر به آن پرداخته شد و نتایج خوبی هم به دست آمد.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا