استانها

فراخوان مسابقه سراسری عکاسی قاب ایثار از سوی حوزه هنری کردستان منتشر شد

به گزارش خبرگزاری سیلاد از کردستان، امین مرادی در خصوص برگزاری این مسابقه عکاسی، اظهار کرد: فراخوان مسابقه عکاسی قاب ایثار با هدف ثبت و ضبط جلوه های ماندگار مراسم تشییع پیکر مطهر شهیده فاطمه اسدی در شهرهای تهران، قم، مشهد، کرمانشاه و سنندج منتشر شده است.

وی ادامه داد: با هدف بهره مندی از زبان هنر در راستای ضبط و ثبت جلوه های ماندگار برگزاری مراسم های تشییع در شهرهای مختلف، خانه عکاسان حوزه هنری کردستان این مسابقه عکاسی را برگزار می کند و از همه علاقمندان برای حضور در آن دعوت به عمل می آید.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از محورهای اصلی برگزاری این مسابقه عنوان کرد و افزود: تجلیل و پاسداشت مقام و منزلت بانوان در راستای امنیت پایدار در کشور و همچنین تجلیل از ایثار خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از دیگر محورهای برگزاری این مسابقه است.

وی با بیان اینکه بانوی شهیده فاطمه اسدی به عنوان اولین زن شهیده تفحص در کشور است، افزود: توجه به نقش بانوان کردستانی در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس از دیگر محورهای برگزاری این مسابقه به شمار می رود.

مرادی با بیان اینکه کردستان از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سرزمین مجاهدت های خاموش و فداکاری های بزرگ نامگذاری شده است، عنوان کرد: نشان دادن بخشی از این مجاهدت های همیشگی کردستانی ها در راستای دفاع از انقلاب و نظام اسلامی از دیگر محورهای این مسابقه ملی است.

مرادی به شرایط حضور در این مسابقه ملی اشاره کرد و گفت: همه افراد می توانند با دوربین عکاسی و گوشی تلفن همراه خود از برگزاری مراسم های تشییع عکاسی کرده و سه تا پنج عکس خود را به این مسابقه ارسال کنند.

وی شرکت برای تمامی رده های سنی در این مسابقه ملی را آزاد عنوان کرد و افزود: درج نام و نام خانوادگی، به همراه نام استان و شهر و همچنین تعیین یک عنوان برای عکس ارسالی از سوی تمامی شرکت کنندگان الزامی است.

مرای ضمن اشاره به آخرین مهلت ارسال آثار به مسابقه ملی عکاسی قاب ایثار، اظهار کرد: آخرین مهلت ارسال آثار چهارم آذرماه است و علاقمندان می توانند آثار خود از طریق واتس آپ به شماره ۰۹۲۲۲۱۶۰۶۶۵ و یا از طریق لوح فشرده به آدرس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان واقع در شهر سنندج، خیابان شهید تعریف – پایین تر از بیمارستان شهید قاضی – کد پستی ۶۶۱۷۶۱۵۶۵۱ ارسال نمایند.

وی با اشاره به داوری آثار رسیده به این مسابقه ملی، گفت: آثار ارسالی در دو بخش حرفه ای و موبایل داوری شده و در هر بخش پنج اثر بدون در نظر گرفتن اولویت لوح تقدیر و جایزه نقدی اهدا می شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اظهار کرد: همچنین با انتخاب هیات داوران مسابقه، عکس های برتر در قالب نمایشگاهی در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج به نمایش گذاشته می شوند.

مرادی در پایان گفت: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری این مسابقه و تهیه فرم فراخوان می توانند به پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری استان کردستان به نشانی www.artsanandaj.ir و یا آدرس ما در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به نشانی @art.sanandaj مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۸۷۳۳۴۳۶۲۴ تماس بگیرند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا