بین الملل

عقب نشینی پاریس از تحریم لندن

بر اساس اعلام الیزه، کاخ ریاست جمهوری فرانسه، ازعصر دوشنبه گفتگوهای سه جانبه فرانسه، کمیسیون اروپا و انگلیس به منظور یافتن راه حلی برای برون رفت از بحران ماهیگیری پس از برگزیت؛ آغاز شده و این مذاکرات در روز سه شنبه نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور فرانسه نیز گفت: فعلا از اعمال تدابیر تلافی جویانه علیه بریتانیا که قرار بود از روز سه شنبه به اجرا درآوریم دست نگه می‌داریم، زیرا «تا زمانی که ما در حال مذاکره هستیم تحریم‌ها را اعمال نخواهیم کرد».

امانوئل مکرون در حاشیه نشست آب و هوا در اسکاتلند افزود: ما فردا (سه شنبه) در پایان روز خواهیم دید که کجا هستیم تا بدانیم آیا اوضاع تغییر می‌کند یا نه.

از زمان لازم الاجرا شدن برگزیت، لندن و پاریس بر سر تعداد مجوزهای اعطا شده به ماهیگیران فرانسوی با هم درگیر بوده اند.

پاریس تهدید کرده است که اگر لندن مجوزهای بیشتری به ماهیگیران فرانسوی اعطا نکند، کشتی‌های ماهیگیری بریتانیا را از تخلیه محموله‌های خود در بنادر فرانسه منع خواهد کرد و کنترل‌های گمرکی روی همه کامیون‌ها را تشدید می‌کند.

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه افزود: از بعدازظهر امروز دوشنبه مذاکرات بر اساس پیشنهادی که به نخست وزیر بریتانیا ارائه کردم، از سر گرفته شده است.

رئیس جمهور فرانسه گفت: “امیدوارم بتوانیم نتیجه مطلوبی پیدا کنیم. ساعات آینده بسیار مهم است. “

دولت انگلیس از تصمیم پاریس مبنی بر اجرا نکردن محدودیت‌ها از روز سه شنبه ۲ نوامبر علیه لندن استقبال کرد.

پیش از شروع مذاکرات پاریس، بروکسل و لندن بر سر موضوع ماهیگیری در دریای مانش؛ انگلیس نیز به فرانسه اولتیماتوم ۴۸ ساعته برای عقب نشینی از مواضعش را داده بود.

۳۱۱۳۱۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا