بین الملل

عربستان: در مبارزه با تروریسم از ما الگوبرداری کنید!

به گزارش روسیا الیوم، این درخواست را «محمد بن عبدالعزیز العتیق» معاون نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل متحد در نشست ویژه بیستمین سالگرد تصویب قطعنامه ۱۳۷۳ شورای امنیت (۲۰۰۱) و تشکیل کمیته مبارزه با تروریسم مطرح کرد.

العتیق گفت: عربستان ارزیابی‌ها و اطلاعات لازم در مورد تروریسم و ​​توسعه آن و خطرات نوظهور را با بسیاری از کشورها و سازمان‌ها از طریق نشست‌های دوجانبه، منطقه‌ای یا بین المللی به اشتراک می‌گذارد.

وی افزود:ریاض اسامی همه تروریست‌های سعودی را در خارج از کشور به اشتراک گذاشته است و داده‌ها و اطلاعات بیومتریک آنها را به نفع امنیت تمام جهان در اختیار کشورها قرار داده است و از کشورها می‌خواهد از عربستان الگوبرداری کنند.

معاون نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل تاکید کرد: عربستان سعودی در مبارزه با تروریسم و ​​تامین مالی آن و مبارزه با افراط گرایی، با کشورها، سازمان‌های بین المللی و منطقه ای و نهادهای سازمان ملل همکاری نزدیک دارد.

العتیق گفت که عربستان سعودی از سال ۲۰۰۲ یک کمیته ملی دائمی را تشکیل داده است که به اجرا و پیگیری قطعنامه‌های شورای امنیت مربوط به مبارزه با تروریسم و ​​تامین مالی آن و هماهنگی سیاست‌های ملی با هدف اجرای سریع و موثر قطعنامه‌های شورای امنیت از جمله قطعنامه ۱۳۷۳ و قطعنامه‌های بعدی مرتبط می‌پردازد.

۳۱۱۳۱۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا