ورزش

طلب کالدرون از جیب چه کسی پرداخت شد؟

موضوع چگونگی تأمین منابع مالی برای پرداخت طلب گابریل کالدرون از سوی باشگاه پرسپولیس برای بسیاری از اهالی فوتبال محل سوال بود، که چگونه این رقم سنگین تامین و به حساب مربی آرژانتینی واریز شده است.

مسئولان باشگاه پرسپولیس در این مدت تنها به ذکر این مطلب بسنده کردند که با تلاش و کوشش فراوان منابع مالی فراهم شد تا بدهی به کالدرون و خواکین پرداخت شود، اما هیچ اشاره‌ای به روش تامین منابع مالی این رقم نکردند تا ابهامات در این خصوص به شکل فزاینده‌ای افزایش یابد.

عدم شفافیت لازم از سوی مدیریت باشگاه پرسپولیس و سکوت مسئولان وزارت ورزش و جوانان در قبال این ماجرا باعث شد رسانه‌ها برای رمزگشایی از این معادله پیچیده دست به کار شوند تا شاید پس از بررسی‌ها و تحقیقات متوجه شوند، این مبلغ از کجا و به چه ترتیبی تامین شده است.

حالا یکی از رسانه‌ها با انتشار گزارشی از پشت پرده این اتفاق فاش کرد که مدیران پرسپولیس از طریق دریافت تسهیلات بانکی از یک صندوق کارآفرینی که مسئولیت اشتغالزایی در مناطق محروم را دارد توانسته تسهیلاتی به میزان ۲۲ میلیارد تومان دریافت کند تا به واسطه این مبلغ بدهی سنگین به کالدرون را پرداخت کند.

نکته تامل برانگیز اینجاست که وقتی به تارنمای این صندوق مراجعه می‌کنید در بخش تسهیلات صرفا دو آیتم وجود دارد؛ اشتغال روستایی و قرض الحسنه که باید دید مدیران پرسپولیس برای بهره‌مندی از این رقم درشت از کدام آیتم بهره برده و توانسته‌اند بر اساس چه مجوزی چنین مبلغی را دریافت کنند تا مشکل تأمین منبع برای پرداخت بدهی کالدرون را برطرف نمایند.

به نوشته این روزنامه، برخلاف اساسنامه صندوق، مسئولان آن در عملی کاملاً مغایر با وظایفی که دارند در تاریخ ۱۶ آبان امسال مبلغ ۲۲ میلیارد تومان را در قالب وام قرض‌الحسنه و بازپرداخت یک‌ساله در شعبه مرکزی این صندوق در میدان فلسطین با شماره تسهیلات ۱-۲۶۹۴۲۹۴-۱۲۳-۱۷۰۱ به باشگاه پرسپولیس پرداخت کرده‌اند. این پول در تاریخ ۱۸ آبان هم به حساب یکی از صرافی‌ها واریز شد تا به حساب کالدورن ریخته شود.

ماجرای جنجالی تسهیلات ۲۲ میلیاردی این صندوق به باشگاه پرسپولیس وقتی جنجالی‌تر می‌شود، که در بخش هیئت امنای این صندوق در کنار تعداد قابل توجهی از وزای دولت سیزدهم، نام حمید سجادی هزاوه، وزیر ورزش و جوانان که ریاست مجمع باشگاه پرسپولیس را نیز بر عهده دارد به چشم می‌خورد، تا این سوال به وجود آید که آیا وزیر ورزش در جریان اختصاص این تسهیلات به پرسپولیس بوده یا خیر؟

مطالبه جدی افکارعمومی این است که مدیران ارشد صندوق مذکور و وزیر و ورزش و جوانان در اسرع وقت بابت این ماجرا شفاف سازی لازم را انجام دهند تا مشخص شود چرا و به چه علتی صندوقی که وظیفه حمایت از اشتغال زایی در مناطق محروم را برعهده دارد در برهه اقتصادی کنونی چنین مبلغ کلانی را برای حل مشکل یک باشگاه ورزشی به عنوان تسهیلات پرداخت نمایند.

از طرفی مسئولان باشگاه پرسپولیس چگونه و بر اساس چه وثیقه‌ای موفق به دریافت این مبلغ شدند و چگونه قرار است ظرف مدت یکسال این مبلغ را با صندوق مذکور تسویه حساب کنند؟

۲۵۶ ۲۵۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا