بین الملل

طالبان برای طالبان پاکستان خط و نشان کشید

امیر خان متقی،‌ سرپرست وزرات خارجه طالبان افغانستان در گفتگو با خیبر نیوز تاکید کرد: امیدوار است که گفتگوها میان تحریک طالبان و دولت پاکستان نتیجه مثبت بدهد.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان در این گفتگو همچنین از اراده طالبان برای تشکیل یک ارتش منظم و کوچک خبر داد و گفت: «وقتی در افغانستان جنگ نباشد، دشمنی نباشد، به یک ارتش کوچک نیاز است. تلاش می‌کنیم که نیروهای متعهد، وفادار به اسلام و کشور چه از اعضای حکومت پیشین و چه حکومت جدید را جمع ‌کنیم و یک ارتش نظامی تشکیل دهیم.»

براساس گفته‌های متقی، طالبان در حال تشکیل یک ارتش منظم است و از نظامیان حکومت پیشین نیز در این تشکیلات استفاده خواهد شد. وی همچنین گفت که داعش تهدیدی جدی برای افغانستان نیست و «امارت اسلامی» در برابر این گروه اقدام جدی انجام داده و مانع فعالیت‌های داعش شده‌ است.

این در حالی است که داعش در تازه‌ترین مورد مسئولیت انفجار در غرب کابل و کشتن شش تن از جمله یک خبرنگار را پذیرفته‌ است.

سرپرست وزارت خارجه طالبان با بی‌بی‌سی اردو نیز گفتگو کرده و در آن بر تحکیم روابط با کشورها از جمله هند تاکید کرده‌ است. او افزود که طالبان به دنبال روابط خوب با جامعه جهانی از جمله هند است.

او افزود: «سیاست حکومت فعلی افغانستان این است تا با همه کشورهای جهان ارتباط خوبی داشته‌ باشد. فعالیت‌های دیپلماتیک سفارتخانه‌ها و ارتباطات ما با کشورها سیاست خوبی است، ما نمی‌خواهیم با کشورها در تقابل قرار بگیریم.»

این مقام کابینه طالبان گفته که امیدوار است جهان نیز با دولت تازه تشکیل آنان تعامل و همکاری کند.

۲۳۳۱۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا