ورزش

طارمی – اسکوچیچ مثل داستان کی‌روش – رونالدو

به گزارش خبرگزاری سیلاد؛ میگوئل ماچادو شاغل در روزنامه رکورد در مصاحبه با مرتضی احمدی خبرنگار مهر پاسخ سئوالات وی را درباره این اختلاف داده و نکات جالبی را عنوان کرده است. 

این نگاه بیرونی به موضوعی است که تبدیل به یک جنجال بزرگ در فوتبال ایران شده اگرچه شاید بهتر باشد به آن کمی نرم تر نگاه کرد. 

هواداران باشگاه پورتو و رسانه‌های پرتغال وقتی متوجه شدند طارمی به تیم ملی دعوت نشده است، چه واکنشی نشان دادند؟

– میگوئل: مثل غافلگیری‌هایی که هیچکس انتظارش را ندارد. با وجود صحبت‌های رد و بدل شده با سرمربی تیم ملی ایران، اینجا در پرتغال هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه طارمی ممکن است به تیم ملی دعوت نشود، وجود نداشت.

 طارمی در این فصل روند بسیار خوبی داشته و در لیگ پرتغال ۷ گل به ثمر رسانده است و چند پاس گل داده است. آیا غیبت او در تیم ملی ممکن است عملکرد باشگاهی او را تحت تاثیر قرار بدهد؟ منظورم این است که امکان دارد شرایط خوب او به هم بریزد؟

– طارمی بازیکن با تجربه‌ای است. این جنجال‌ها تاثیری بر او ندارد. این بازیکن ۱۵ روز مهم برای ریکاوری بدون فرسودگی ناشی از سفر خواهد داشت و حتی معتقدم حداقل از نظر فیزیکی می‌تواند برای او مفید باشد. البته طارمی از اینکه نمی‌تواند در تیم ملی باشد، ناراحت خواهد بود، اما او همچنین می‌داند که دیر یا زود دوباره این فرصت را خواهد داشت (برای بازگشت به تیم ملی ایران).

 طارمی الان فرصت بیشتری برای استراحت و تمرین با تیم پورتو دارد. آیا این فاکتور باعث می‌شود این مهاجم در هفته‌های آینده بیشتر پیشرفت کند؟

– بله، از نظر بدنی، ماندن او در پورتو واقعاً خوب خواهد بود. سرجیو کونسیسائو (سرمربی پورتو) مطمئناً از نرفتن طارمی به ایران خوشحال است. بازیکنان در معرض بازی‌های زیادی برای باشگاه‌های اروپا هستند و این وقفه‌های بین المللی بار بیشتری را به همراه دارد. توانایی ماندن، بدون سفر به مناطق مختلف و استرسی که همه اینها به همراه دارد برای طارمی بسیار خوب خواهد بود.

طارمی - اسکوچیچ مثل داستان کی‌روش - رونالدو

 سئوال من از شما به عنوان یک روزنامه نگار و کارشناس فوتبال این است که آیا طارمی حق دارد با آن پیام و به آن شکل پاسخ سرمربی تیم ملی ایران را بدهد؟

– با کمال تعجب این همه جنجال را تماشا و از راه دور اعتراف کردم که طارمی می‌توانست جور دیگری عمل کند. از آنجایی که او بازیکن مهمی است، می‌خواست نشان بدهد که به آنچه مربی در مورد او و هم تیمی‌هایش می‌گوید بی تفاوت نیست و به آن اهمیت می‌دهد. طارمی نیت بدی نداشت، اما به جای انتشار پست در شبکه‌های اجتماعی، می‌توانست سعی کند خود را به شکلی دیگر، با احتیاط بیشتر، به صورت حضوری یا تلفنی تحمیل کند.

 اگر این اتفاق مثلاً در پرتغال و برای «کریستیانو رونالدو» رخ می‌داد، رسانه‌ها و هواداران حق را به چه کسی می‌دادند؟

– در گذشته اتفاق افتاده بود که رونالدو کمتر حرف‌های قشنگی برای مربی می‌زد. این اتفاق پس از جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی با «کارلوس کی‌روش» رخ داد. این جنجال با جدایی سرمربی (کی روش) خاتمه یافت که حتی بدون در نظر گرفتن این پرونده، باید به هر حال می‌رفت. اینها چیزهایی است که اتفاق می‌افتد، اما اگر هر دو طرف قضاوت صحیح و حس مشترک داشته باشند، همیشه می‌توان آن را حل کرد. من معتقدم این بار این اتفاق خواهد افتاد.

 طارمی مهاجم بسیار خوب و گلزنی است. فکر می‌کنید غیبت او تیم ملی ایران را به چالش اندازد؟

– طارمی یکی از بهترین بازیکنان ایران در بازی‌های اخیر بوده است که با گل‌ها و پاس گل‌های مهم خود به ایران کمک کرده است. جای او همیشه خالی خواهد بود اما فرصت خوبی برای بازیکنان دیگر است تا خود را نشان دهند.

۲۵۶ ۲۵۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا