استانها

ضرورت مشارکت تمام ذینفعان در حوضه زاینده‌رود

مهدی طغیانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیلاد اظهار کرد: حل مشکلاتی مانند زاینده رود و آلودگی هوا زمان‌بر است و با برنامه ریزی بر اساس مطالعات دانشگاهی راه حل هایی برای رفع این معضلات در نظر گرفته شده است که پیگیر آن هستیم.

وی افزود: یکی از مسائل مهم که به جد پیگیر هستیم؛ مدیریت مشارکتی حوضه زاینده رود است. به این معنا که تمام ذی نفعان بایستی در مدیریت این حوضه سهم داشته باشند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در گام نخست نیاز است که تغییر پارادیم در اداره و مدیریت رودخانه پذیرفته شود که در عمل گام دشواری است؛ چراکه مدیریت دولتی به تنهایی و با تکیه بر طرح های انتقال آب نمی تواند مسائل مربوط به حوضه زاینده رود را رفع کند.

وی بیان کرد: در گام دوم بایستی مدیریت مشارکتی حوضه زاینده رود به شکل دقیق تعریف شود و چگونگی اجرای آن مشخص شود که نیاز به کار کارشناسی است و تمام ذینفعان به نحوی در اداره این حوضه دخیل شوند که به عنوان راه کار برون رفت این مشکل موثر واقع شود.  

طغیانی گفت: اینکه مجموعه حاکمیتی مجاب به اعمال تغییرات در حکمرانی آب شود اقدام سهل ممتنعی است که توسط نمایندگان مردم اصفهان در حال انجام آن هستند. در همین راستا، روز شنبه در دیدار طولانی با رئیس حوضه آبریز زاینده رود، نمایندگانی از صنف کشاورزی و شرکت آب منطقه ای برگزار کردیم و مقرر شد برای تخصیص آب در سال زراعی جدید از تمام ذینفعان زاینده رود مطابق با سازوکار تعاملی بهره جوییم.

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا