استانها

ضرب الاجل شهردار یزد برای رفع مشکلات بصری شهر

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد، ابوالقاسم محی‌الدینی در نشست ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری با اشاره به اینکه وظیفه اصلی شهرداری مدیریت شهر است نه شهرسازی، اظهار کرد: وظیفه ما در شهرداری این است که شهر را برای مردم زیبا، تمیز و مناسب کرده و به گونه ای به آنها خدمات ارائه کنیم که برای روز کاری مردم آماده شده باشد و این فضا در طول سال باید وجود داشته باشد.

شهردار یزد خاطرنشان کرد: در سطح شهر فضاهایی وجود دارد که در طول سال‌های قبل به نخاله دان یا فضایی برای زباله ها تبدیل شده بود و حتی برای خود ما هم این موضوع به یک امر عادی تبدیل شده بود.

وی تصریح کرد: در طول یک ماه و نیم گذشته بهسازی این فضاها در دستور کار قرار گرفت و تاکید کردیم که هر فضایی متناسب با کارایی که دارند مورد استفاده قرار گیرد و ظاهر زشت و نازیبای را رفع کنیم.

محی الدینی از مدیران مناطق خواست یک روز را در هفته به بررسی تمام منطقه بپردازند و تمامی فضاهایی که با مشکل مواجه هستند را شناسایی و در جهت رفع این مشکل اقدام کنند.

شهردار شهر میراث جهانی یزد با بیان اینکه بسیاری از مشکلات کوچک و ریز شهر به راحتی قابل رفع هستند، تصریح کرد: همین مشکلات کوچک اما وقتی حل نمی‌شوند ظاهر بسیار نازیبایی به شهر می‌دهند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات بسیار ویژه‌ای که در سطح شهر داریم بحث خط‌کشی‌های خیابان‌های فرعی و اصلی است که در بسیاری از خیابان‌ها اصلاً دیده نمی‌شوند و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد و تا چند روز قبل از عید نوروز بحث خط‌کشی‌ها به پایان برسد.

محی‌الدینی با تاکید بر اینکه نخستین ویژگی که به چشم مسافران در هنگام مراجعه به هر شهری می‌آید، ورودی آن شهر است، گفت: در برخی از ورودی های شهر یزد اصلاً وضعیت مناسبی نداریم و باید حتماً نسبت به بهسازی و زیباسازی ورودی‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

شهردار یزد توجه به استفاده از نور در زیباسازی شهر را یکی از مهمترین مسائل دانست و گفت: در حوزه زیباسازی شهر باید از نورپردازی مناسب و همچنین بهره گیری از ظرفیت هنرمندان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: یزد هنرمندان بسیاری در حوزه‌های مختلف مرتبط با شهر از جمله نقاشی و هنرهای تجسمی دارد که می‌توان از ظرفیت آنها بهتر و بیشتر استفاده کرد.

محی الدینی به مشکلات موجود در حوزه عمل و نقل عمومی در شهر یزد اشاره کرد و گفت: بحث ایستگاه‌های اتوبوس یکی از موضوعاتی است که در سطح شهر با مشکل زیادی مواجه هستند و در خیلی از نقاط یا ایستگاه نداریم و یا اینکه ایستگاه های با چندین طرح متفاوت و ظاهر نامناسب قرار گرفته اند که باید رفع این مشکل هم در دستور کار قرار گیرد.

۴۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا