استانها

شناسایی ۲ هزار و ۲۱۴ تخلف از اصناف چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری سیلاد استان چهارمحال وبختیاری، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ستاد تنظیم بازار این استان تعداد موارد بازرسی از اصناف استان در سال جاری را ۳۸ هزار و ۴۰۰ مورد اعلام کرد و گفت: این بازرسی‌ها در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲ درصد رشد داشته است.

سجاد رستمی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۲ هزار و ۲۱۴ تخلف اصناف به ارزش ۳۰ میلیارد تومان از سوی بازرسان این سازمان شناسایی و تشکیل پرونده شده است.

وی افزود: برای این تخلفات شناسایی شده که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزش ریالی ۱۳۸ درصد رشد داشته است، هزار و ۹۲۸ پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

رستمی، بیشترین تخلف کشف شده در استان را مربوط به درج نکردن قیمت کالاها عنوان کرد و افزود: همچنین ۴۵۰ مورد گرانفروشی، ۲۳۲ مورد رعایت نکردن بهداشت،۱۲۰ مورد عرضه خارج از شبکه، ۸۳ مورد کم‌فروشی و ۲۶ مورد احتکار از جمله تخلفات شناسایی شده در استان است.

وی از رصد قیمت ۱۰۰ قلم کالا در بازار استان خبر داد و گفت: در آبان ماه ۹ قلم کالای اساسی در استان شامل برنج، حبوبات و گوشت مرغ نسبت به مهرماه بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

وی افزود: این در حالی است که قیمت گوشت گوسفندی و گوساله در آبان‌ماه نسبت به مهرماه در بازار استان با کاهش هفت درصدی روبرو بوده است.

وی با اشاره به ضرورت ثبت خرید و فروش و توزیع برخی کالاهای اساسی در سامانه جامع تجارت، تاکید کرد: براین اساس اطلاعات کالایی و تراکنش‌های خرید و فروش استان در سامانه جامع تجارت ثبت می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا