ورزش

سپاهان نویدکیا کپی برابر اصل پرسپولیس برانکو

تیم فوتبال سپاهان در دو هفته ابتدایی در خط هجومی و خط دفاعی و همینطور خط میانی منسجم و بابرنامه نشان داده بود و به همین دلیل بود که تصور می‌شد شاگردان محرم نویدکیا مقابل هوادار که در دو بازی ابتدایی مقابل استقلال و سپس پیکان شکست خورده بود، به راحتی پیروز میدان شود، اما چیزی که در زمین مسابقه اتفاق افتاد، هیچ ارتباطی با پیش بینی‌هایی که می‌شد، نداشت.

تیم فوتبال هوادار با تفکری کاملا دفاعی پا به نقش جهان گذاشته بود و بازیکنان این تیم توانستند مطابق خواسته رضا عنایتی فضاهای بازی را از ستاره های سپاهان بگیرند. اجرای خوب این تفکر از سوی تیم هوادار سبب شد تا سپاهان در نیمه اول نتواند عملکرد خوبی داشته باشد، اما در نیمه دوم با حضور بازیکنان تعویضی شرایط تغییر کرد و سپاهانی ها که با تمام وجود برای گلزنی تلاش می‌کردند، سرانجام در شلوغی محوطه جریمه از یک توپ سرگردان نهایت استفاده را بردند و تک گل سه امتیازی بازی را که احتمالا در هفته های پایانی بیشتر ارزشش مشخص خواهد شد به حساب خودشان واریز کردند.

اما نکته ویژه این پیروزی برای تیم محرم نویدکیا، بردن و کسب سه امتیاز حتی در روزی بود که مربیان این تیم هم از نمایش بازیکنانشان و چیزی که در زمین رخ داد، رضایت نداشتند و این تقریبا همان ویژگی‌ای است که پرسپولیس پس از تثبیت افکار برانکو صاحب آن شد و حتی در بازی هایی که همه چیز خوب پیش نمی‌‍رفت، سرخپوشان می‌توانستند با سه امتیاز از زمین مسابقه خارج شوند.

این موضوعی است که در تفکر بازیکنان سپاهان هم نسبت به فصل گذشته دیده می‌شوند و آنها به هیچ وجه دوست ندارند، امتیازاتی که فصل قبل در مصاف با تیم هایی نظیر ماشین سازی، نفت مسجد سلیمان و پدیده از دست دادند را در فصل جدید تکرار کنند و انگیزه کسب عنوان قهرمانی و پایان دادن به سلطه ۵ ساله پرسپولیس در رفتار، منش و عملکرد آنها قابل مشاهده است.

سپاهان در سه بازی ابتدایی لیگ بیست و یکم در قامت یک تیم کاملا مدعی ظاهر شده و با به ثمر رساندن ۶ گل و کسب ۹ امتیاز صدرنشین مسابقات است؛ عملکرد و کیفیتی که اگر اتفاقی غیرقابل پیش بینی آن را مختل نکند، هم پرسپولیس برای تکرار قهرمانی‌هایش کار سختی را پیش رو دارد و هم استقلال که مثل سپاهان از سه بازی گذشته خود سه پیروزی کسب کرده و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم در رده دوم قرار گرفته است.

۲۵۶ ۲۵۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا