عمومی

سرانجام پروژه ترمینال جدید شرق تهران چه شد؟

به گزارش خبرنگار شهری سیلاد، ناصر امانی در صحن امروز شورای شهر درباره سرانجام پروژه تکمیل ترمینال جدید شرق  تهران اظهارداشت:  متاسفانه مجموعه بزرگی که میلیاردها تومان پول مردم تهران برای توسعه حمل و نقل در آن هزینه شده، رها شده است.

وی با بیان اینکه برای نگهداری و نگهبانی این مجموعه یک مناقصه به مبلغ یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان گذاشتند، گفت: اگر در چهار سال گذشته فقط سالی یک میلیارد تومان برای نگهداشت این مجموعه هزینه شده باشد با مبلغ امسال، حدود پنج میلیارد و هشتصد میلیون تومان می شود. 

امانی با  طرح این پرسش که با این پنج میلیارد و هشتصد میلیون تومان نمی شد این مجموعه را کامل کرد، گفت: این مجموعه در شرق تهران، خاک می‌خورد و سالی یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان پول نگهداری و نگهبانی پرداخت می‌شود.

وی از شهردار تهران و کمیسیون عمران و کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا خواست به این موضوع رسیدگی کنندچراکه این پروژه از جمله پروژه‌هایی است که می‌شود، بدون هزینه سنگین به بهره برداری برسد.

این عضو شورای شهر تهران پیشرفت این پروژه را کمتر از ۸۰ درصد دانست و گفت: چهار سال این پروژه رها شده و خیلی از هزینه‌هایی که در آنجا شده از بین رفته است باید اعتباری که برای نگهداشت این مجموعه است را  صرف بهره برداری کنیم.

امانی همچنین به موضوع تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران نیز اشاره کرده و گفت: از آقای فروزنده به دلیل پیگیری این موضوع تشکر می‌کنم اما  از حدود دو هزار و اندی که شناسایی شده و مدارکشان را به گزینش داده‌اند تا کنون حدود ۳۰۰ نفر تعیین تکلیف شده‌اند.

وی   هنوز بخش عمده‌ای از آنها پشت در گزینش معطلند. همه این افراد خدمت کرده و پرونده‌هایشان روشن است؛ این فرایند روان‌تر شود تا زودتر از نگرانی دربیایند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا