استانها

رفع تصرف اراضی ملی به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال در یزد

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد، «غلامعلی دهشیری» در این رابطه بیان کرد: از مجموع ۳۹۷ هکتار از این اراضی، میزان قریب به ۲۴۱ هکتار مربوط به منابع طبیعی و بیش از ۱۵۶ هکتار مربوط به راه و شهرسازی بوده است.

 این مقام قضایی اظهار کرد: در شش ماه ابتدایی سال جاری تعداد ۳۶۴ هکتار رفع تصرف فوری در اجرای احکام قطعی صورت گرفته که از این تعداد ۱۳۶ مورد مربوط به راه و شهرسازی و تعداد ۲۲۸ فقره مربوط به منابع طبیعی بوده است.

وی تصریح کرد: از میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال مربوط به رفع تصرف و اجرای احکام قطعی اراضی، میزان هفت هزار میلیارد ریال مربوط به رفع تصرف فوری و قریب به سه هزار میلیارد ریال مربوط به اجرای احکام قطعی بوده است.

دهشیری صیانت از اراضی ملی و نظارت مستمر بر اموال عمومی را یکی از اصلی ترین وجوه حقوق عامه دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه قضا در امر مبارزه با فساد و زمین خواری عزمی راسخ دارد و بدون هیچ گونه مماشاتی با متخلفان در این امر با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

این مسئول تصریح کرد: هماهنگی و تعامل دستگاه های متولی در امور اراضی و مبارزه با متصرفین به حقوق عامه، بهترین راهبرد در مقابله با پدیده شوم زمین خواری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا