عمومی

دیدار فرمانده ارتش با رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح/ تأکید بر تقویت تعامل ارتش و سازمان قضایی نیروهای مسلح

به گزارش سیلاد، امیر سرلشگر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در ابتدای دیدار با رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان به ریاست سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: ارتباط خوبی بین ارتش و سازمان قضایی نیروهای مسلح از گذشته وجود دارد و امروز این آمادگی را داریم که برای موفقیت سازمان قضایی نیروهای مسلح و تحقق آرمان حضرت‌عالی که روزی برسد دیگر پرونده‌ای نداشته باشیم، همکاری‌ها و تعاملات افزایش یابد.

وی قانون‌مندی را یکی از ارزش‌هایی برشمرد که ارتش بدان شناخته شده است و اضافه کرد: نباید این ارزش را از دست بدهیم و در همه اقداماتمان باید قانونمند و با ضابطه حرکت کنیم.

اهمیت برخورد متناسب با جرم همراه با حفظ جایگاه نیروهای مسلح

حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این دیدار به جایگاه «رفیع» ارتش در کشور اشاره کرد و خطاب به امیر موسوی گفت: شما جایگاه ارتش را در عرصه‌های مختلف به منصه ظهور و بروز رسانده‌اید و امروز با توجه به رسانه‌ای شدن مجموع اقدامات و فعالیت‌های این نیرو در حفظ مرزها و امنیت کشور و شناختی که مردم از عملکرد آن پیدا کرده‌اند، همه کارکنان ارتش احساس غرور و شعف می‌کنند.

وی با اشاره به نقشه دشمن در ایجاد تفرقه بین سپاه و ارتش گفت: نیروهای مسلح بازوی توانمند کشور هستند که با وجود اتحاد و همدلی این دو نیروی بزرگ و با اقتدار، دشمن هیچ صدمه‌ای نمی‌تواند به کشور وارد کند.

پورخاقان همکاری و تعامل در حفظ اقتدار نیروهای مسلح را یک ضرورت برشمرد و تصریح کرد: با مجرم متناسب با جرم باید برخورد شود اما در عین حال حفظ جایگاه نیروهای مسلح نیز مهم است.

وی تفکیک بین شخصیت حقیقی و حقوقی مجرم در نیروهای مسلح را لازم دانست و افزود: ما حق نداریم شخصیت حقوقی مجرم را هر چند که مرتکب بالاترین جرم شده باشد، تضعیف کنیم چون به جایگاه نیروهای مسلح صدمه وارد می‌کند.

این مقام قضایی در پایان ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی و کمک فرماندهان بتوانیم جرایم را به پایین‌ترین میزان برسانیم.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا