عمومی

دشمن با اخلال در سیستم کارت سوخت دنبال تکرار اتفاقات آبان ۹۸ بود/ فرمانده ناجا: حمله سایبری با هوشمندی خنثی و مدیریت شد

به گزارش خبرنگار انتظامی سیلاد، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در همایش پدافند غیر عامل و مدیریت بحران که در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد، اظهار داشت: امروز کشور ما به دلایل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی و سیاسی مورد طمع بیگانگان است و از هر فرصتی برای ضربه زدن به ایران عزیز نهایت استفاده را می کنند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه غائله های غرب، جنوب و شمال غرب کشور وجنگ تحمیلی و از این دست فتنه ها نشانگر این است که دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون دست به هرنوع فتنه ای برای ضربه به انقلاب می زند تصریح کرد: خوشبختانه با هدایت های فرماندهی معظم کل قوا و هوشیاری مردم دشمن نتوانسته دراین زمینه موفق عمل کند.

وی با بیان اینکه در هرکجا آمادگی و اشراف اطلاعاتی وقدرت پیش بینی داشته باشیم می توانیم از ضربات دشمن جلوگیری کنیم، اظهار داشت: امروز تهدیدات به گونه های جدیدی تبدیل شده وباید در راستای تقویت وآمادگی هرچه بیشتر برای مقابله با گونه های جدید و خطرناک تهدیدها آماده تر از گذشته باشیم.

اشتری به خروج مفتضحانه آمریکا از افغانستان پس از ۲۰سال و شکست های پیاپی در عراق و سوریه ازجبهه مقاومت اشاره کرد وگفت: دشمنان امروز با تغییرتاکتیک درصدد هستند تا با حربه های گوناگون وسایبری به اهداف خود دست یابند و این می طلبد که توان نظامی خود را هر چه بیشتر آماده نگهداریم.

فرمانده ناجا به هماهنگی بین قوای سه گانه در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: آمریکا وایادی آن نمی توانند ببینند که در کشور ما چنین همکاری گسترده ای بین قوا وجود دارد و پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰نیز شکست دیگری متوجه آنان شد واین موضوع سبب شده تا همواره به فکر ضربه از جهات گوناگون باشند.

سردار اشتری بر لزوم آمادگی هرچه بیشتر دستگاه ها وسازمان ها برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن تاکید کرد و اظهار داشت:سازمان پدافند غیرعامل با توجه به ظرفیت های موجود باید بتواند از همه ظرفیت های خود در جهت پیشگیری از خطرات احتمالی اقدام کند.

وی با تاکید بر برگزاری رزمایش وهمایش ها و نیز استفاده از توان مراکز علمی پژوهشی در راستای پیشگیری از تهدیدات گفت: هراندازه بتوانیم بهتر از این ظرفیت ها استفاده کنیم قطعا گام های مثبتی در جهت پیشگیری برداشته ایم.

فرمانده نیروی انتظامی به حادثه اخلال درسیستم کارت های سوخت اشاره کرد وگفت:دشمن به دنبال تکرار اتفاقات آبان ۹۸ بود که با هوشیاری و پشتیبانی های فنی پلیس فتا ناجا و با حضور به موقع ماموران واستقرارآنها در پمپ بنزین از این توطئه دشمن جلوگیری و با هوشمندی موضوع مدیریت شد.

وی با تاکید بر حمایت های لازم بیش از گذشته از سوی سازمان پدافند غیر عامل وستاد کل نیروهای مسلح از طرح های پیشگیری ناجا در زمینه پدافند غیر عامل، اظهار داشت: نیروی انتظامی در این زمینه با تهیه نقشه راه و ابلاغ آن به کلیه استان ها خواهان در اولویت قرار دادن این موضوع است که خوشبختانه در سال های اخیر روند مناسبی در پیش گرفته شده است.

سردار اشتری با اشاره بر لزوم آموزش های لازم در زمینه پدافند غیر عامل تصریح کرد:هرچه دراین زمینه موفق تر عمل کنیم ازیک سو برای خود مجموعه نیروی انتظامی مفید است و از سوی دیگر می تواند از زیرساخت های کشور که بسترساز تهدید کشور برای دشمنان باشد حفاظت کند.

انتهای پیام/


مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا