ورزش

درخواست هواداران پرسپولیس از گل محمدی درباره وحید امیری

 شاید از نگاه کارشناسان کنفدراسیون فوتبال آسیا احمد نوراللهی عنوان بهترین بازیکن این دیدار را از آن خود کرد اما به گواه اغلب فوتبالی‌ها و کارشناسان داخلی وحید امیری به مانند اکثر اوقات به بهترین شکل ممکن در نقش آچار فرانسه تیم ملی ظاهر شد.

امیری که مثل بازی با کره جنوبی، در سمت چپ خط دفاعی به میدان رفته بود به مانند آن بازی و زمانی که تیم ملی به گل احتیاج داشت، تبدیل به یکی از نیروهای هجومی تیم ملی شد و نتیجه این موضوع، تاثیرگذاری او روی هر دو گل بود. در شرایطی که احمد نوراللهی به عنوان بهترین بازیکن بازی انتخاب شده است، نمراتی که سایت‌های آنالیز به امیری داده‌اند، نشان می‌دهد که عنوان بهترین بازیکن زمین حق او بوده است.

در فضای مجازی هم امیری سوژه انواع و اقسام تعاریف شده و جدا از مانور روی قدرت بدنی و میزان دوندگی عجیب این بازیکن، برخی کاربران از یحیی گل‌محمدی خواسته‌اند در صورت امکان، در بازی‌های پرسپولیس که بعد از آن اردوی تیم ملی برگزار می‌شود به این بازیکن بازی ندهد! تا او با استراحت کامل و تمام قوا در تمرینات تیم ملی حاضر شود!

اما نکته قابل تأمل در مورد وحید امیری سرگردانی اوست! این ستاره ملی پوش چه در پرسپولیس و چه تیم ملی فرصت زیادی برای بازی در پُست دلخواه خودش پیدا نمی‌کند.

او در پرسپولیس و تیم ملی بازی را به عنوان مدافع چپ آغاز می‌کند و سپس به خط میانی و بعضا حمله فرستاده می‌شود تا با قدرت دوندگی و پرسینگ خودش برای مهاجمان و هافبک‌های تهاجمی فضاسازی کند. این سرگردانی نه به سود تیم ملی است و نه پرسپولیس. یحیی گل محمدی البته می‌تواند از او در پُست اصلی خودش استفاده کند اما به نظر می‌رسد درخواست برخی هواداران پرسپولیس بیراه هم نباشد.

وحید امیری در ۳۳ سالگی و با این میزان از دوندگی آن هم پس از انجام ۲ بازی سنگین برابر لبنان و سوریه در معرض آسیب دیدگی قرار دارد و پیشنهاد استراحت دادن به او در دیدار با مس رفسنجان و استفاده به عنوان بازیکن تعویضی می‌تواند به ریکاوری بهتر این ملی پوش کمک شایانی کند.
۲۵۱۲۵۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا