استانها

جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری سیلاد استان سمنان، محمد طاهریان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن تبریک هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار بیان داشت: امسال شعار هفته کتاب و کتاب‌خوانی و کتابدار «جای خالی را با کتاب خوب پرکنیم» است و این هفته از ۲۴ آبان آغاز و تا یکم آذرماه ادامه دارد.

وی با تأکید بر اینکه این هفته فرصتی برای اطلاع‌رسانی خدمات کتابخانه‌های عمومی به مردم است از کتابداران خواستار اطلاع‌رسانی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها شد.

طاهریان افزود: شرایط بازدید از کتابخانه‌های عمومی در شهرستان‌هایی که وضعیت آن‌ها ازلحاظ ویروس کرونا قرمز نمی باشد به‌صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم خواهد شد.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بابیان اینکه کمبود منابع از عمده‌ترین مشکلات کتابخانه‌های عمومی در این استان است گفت: از ۲۲ آبان تا ۲۲ اسفندماه امسال طرح اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی به‌صورت استانی برگزار می‌شود.

وی نقش اصحاب رسانه را در جامعه مهم دانست و از تمامی خبرنگارانی که در طول سال با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان و شهرستان‌ها همکاری می‌کنند قدردانی کرد.

طاهریان با اشاره به این مطلب که کمبود اعتبارات ازجمله مشکلات کتابخانه‌های عمومی است اظهار داشت: سهم نیم درصد قانونی که توسط شهرداری‌ها به‌حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی هر شهرستان واریز می‌شود برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی همان شهر استفاده می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان بابیان اینکه برنامه متنوع فرهنگی در هفته کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار امسال در این استان برگزار می‌شود گفت: گل‌باران مزار شهدا، افتتاح کتابخانه عمومی جزن، دیدار با امام‌جمعه، افتتاح بخش نابینایان کتابخانه مرکزی استان، افتتاح کتابخانه عمومی دیزج، برگزاری نشست بصیرتی و معرفی کتاب، بازدید از کتابخانه‌ها، عضویت رایگان، تجلیل از کتابداران، برگزاری محفل ادبی، رونمایی کتاب ونشست کتاب‌خوان نویسندگان استان ازجمله برنامه‌های این استان‌است.

شایان‌ذکر است: معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، رؤسای اداره‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، رییس کتابخانه مرکزی استان سمنان، سرپرست امور کتابخانه‌های عمومی این استان و جمعی از کارشناسان ستادی این اداره کل در این جلسه نیز حضور داشتند. 

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا