استانها

تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه در آستانه اتمام

به گزارش سیلاد آذربایجان‌غربی، محمدصادق معتمدیان در حاشیه بازدید از روند اجرای پروژه های انتقال آب به حوضه آبریز دریاچه ارومیه با اشاره به روند اجرای این طرح، گفت: پروژه انتقال آب از سد کانی سیب به حوضه آبریز دریاچه ارومیه یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های احیای دریاچه ارومیه است که در سالهای اخیر در استان اجرا شده است .

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به بهره برداری از سد کانی سیب و آبگیری این سد از اواخر سال ۱۳۹۲،  گفت: ظرفیت آبگیری این سد ۲۲۰ میلیون متر مکعب است که خوشبختانه تاکنون ۱۵۰ میلیون متر مکعب از ظرفیت این سد آبگیری شده است .

وی افزود: با تلاش های انجام شده احدث ۳۶ کیلومتر تونل انتقال آب از سد کانی سیب به سمت حوزه آبریز دریاچه ارومیه در مراحل انتهایی است و تنها ۷۰ متر از این تونل باقی مانده است که امیدواریم تا دو هفته آینده این طرح آماده بهره برداری قرار گیرد .

وی اجرای طرح انتقال آب از سد کانی سیب به حوضه آبریز دریاچه ارومیه را یکی از اثر گذارترین پروژه ها در احیای دریاچه ارومیه عنوان کرد و اظهار داشت : با بهره برداری کامل از این پروژه تمامی مردم منطقه از عواید این طرح بزرگ بهرمند خواهند شد.

۴۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا