استانها

تفهیم اتهام دو مدیر دولتی یزد به دلیل عدم اجرای مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی

به گزارش خبرنگار سیلاد از یزد، محمدرضا حدادزاده در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه توجه به صنعت گردشگری مورد تاکید رئیس سابق قوه قضاییه و رئیس جمهور فعلی در سفر به استان یزد بود گفت: در همین راستا اقدامات بسیار خوبی انجام شده و رفع موانع و مزاحمت از فعالیت گردشگری را در دستور کار قرار داده ایم تا اگر نمی توانیم کارهای ایجابی کنیم حداقل اجازه کارهای سلبی و محدودکننده را هم ندهیم.

وی ادامه داد: در تمام بخش های گردشگری چه در حوزه هتلداری و چه در حوزه انجمن ها و تورها و حوزه های جانبی این اهتمام از سوی نهادهای امنیتی، انتظامی و قضایی وجود دارد و فعالین گردشگری می‌توانند مواردی که از چشم ما مخفی مانده و از آن غفلت شده را اطلاع دهند تا برای رفع آن تلاش کنیم.

 حدادزاده با بیان اینکه در برخی موانع بانکی هیچ اعلام کتبی از سوی فعالان گردشگری وجود نداشته است تصریح کرد: بارها در ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه برای بانکهایی که از مصوبات تمکین نمی کنند پرونده تشکیل دادیم و اخیراً نیز مدیر کل یکی از دستگاه‌های استان و یکی از روسای بانک ها که مصوبات را اجرایی نمی‌کردند تفهیم اتهام شدند.

وی با اشاره به رفع موانع از برگزاری سه نمایشگاه بین المللی یزد توسط دستگاه‌های قضایی و امنیتی استان خاطرنشان کرد: این اقدام فرآیند بسیار پیچیده‌ای داشت چرا که تغییرات هیئت مدیره و مشکلات مربوط به اراضی در این پرونده موانعی را به وجود آورده بود اما با پیگیری مسئولان قضایی و امنیتی مشکل حل شد.

دادستان یزد با تاکید بر لزوم ایجاد پیوستگی و همدلی بیشتر بین فعالین گردشگری و نگاه های فرابخشی در استان گفت: برای مثال بخش های هتلداری و اقامتگاهی رسمی و غیررسمی یک همپوشانی ایجاد کنند. یکی از مشکلات دوران کرونا همین اقامتگاه های غیررسمی بود که پروتکل ها را رعایت نمی کردند که با آنها برخورد شد اما واقعیت این است که اینها به بخشی از صنعت گردشگری تبدیل شده اند و قابل حذف نیستند.

وی افزود: بنابراین جامعه گردشگری و فعالین این حوزه باید برای این مراکز برنامه داشته باشند تا از ظرفیت آنها استفاده شود تا آنها هم بخشی از مسافرین و گردشگران را جذب کنند.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا