عمومی

تاکید رئیس دیوان عدالت اداری بر جدیت بیشتر در اجرای احکام

به گزارش سیلاد، حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری، به سفر اخیر استان خوزستان و ملاقات مردمی که با حدود سیصد نفر از اهالی استان صورت گرفت، اشاره کرد و گفت: بیشتر اعتراض‌های مردم در خصوص عدم اجرای احکام دیوان از سوی دستگاه‌های اجرایی بود.

رئیس دیوان عدالت اداری به جدیت و اهتمام بیشتر در اجرای احکام دیوان تاکید کرد و گفت: همه قضات و مدیران دیوان عدالت اداری باید در اجرای احکام دیوان با جدیت بیشتر و بدون اغماض و ملاحظه شرایط، با قاطعیت ورود پیدا کنند.

وی افزود: حجم زیادی از آرای دیوان عدالت اداری اجرا می‌شود اما به چشم نمی‌آید، اما همان تعداد اندکی از آرای دیوان که در اجرای آن از سوی دستگاه های اجرایی مشکل ایجاد می‌شود موجب نارضایتی مردم از دیوان و دستگاه اجرایی مربوطه می‌شود.

مظفری با تاکید بر اینکه قانون برای ثبت در تاریخ وضع نشده است بلکه باید اجرا شود، گفت: در صورت عدم اجرای احکام دیوان عدالت اداری از سوی دستگاه‌های اجرایی در حوزه استنکاف کوتاه نیایید اما از چارچوب قانون هم خارج نشوید حرا که قانون برای احقاق حق نوشته شده است.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان با بیان این‌که ما در جایگاه عدل قرار داریم و خارج از چارچوب قوانین نمی‌توانیم رای صادر کنیم، افزود: باید به جایگاه حساسی که در آن قرار گرفته‌ایم توجه ویژه داشته باشیم و با مشورت و خرد جمعی آراء صادر شود و تحت تاثیر حواشی، توصیه و سفارش‌های بیرونی رای صادر نشود.

انتهای پیام/


مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا