استانها

بیش از ۸۰ درصد جامعه هدف استان سمنان ، واکسینه شدند

به گزارش خبرگزاری سیلاد استان سمنان، خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، روز سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما مرکز سمنان گفت: بر اساس آمار واصله از دو دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی سمنان و شاهرود، تا این لحظه ۴۹۰ هزار و ۶۰۸ نفر از هم استانی ها، دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی افزو: با توجه به جمعیت هدف واکسیناسیون که افراد بالای ۱۲ سال در استان را شامل می شود، بیش از ۸۰ درصد پوشش واکسیناسیون کرونا در دُز اول در استان هدف محقق شده است.

خجسته پور ادامه داد: همچنین ۳۴۹ هزار و ۵۰۰ نفر از این جامعه هدف در استان که افراد بالای ۱۲ سال هستند، برای دریافت دُز دوم واکسن کرونا به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کردند که بیش از ۶۰ درصد جامعه هدف را پوشش می دهد.

وی تاکید کرد: تا رسیدن به ایمنی جمعی و تحقق درصد پوشش ایده آل در تزریق واکسن کرونا، هنوز فاصله داریم؛ لذا از تمامی هم استانی ها و افرادی که واجد شرایط دریافت واکسن کرونا هستند دعوت می کنیم تا نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان با بیان اینکه متاسفانه روند ابتلا به بیماری کرونا در استان افزایشی است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۰ بیمار با تست قطعی و مثبت ابتلا به کرونا در استان شناسایی شدند که ۴۰ نفر از این افراد در مراکز درمانی بستری شدند.

وی همچنین اذعان داشت: خوشبختانه علی رغم ایجاد روند افزایشی در تعداد بیماران جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، ما فوتی بر اثر ابتلا به این بیماری در استان نداشتیم که این‌ امر بخشی حاصل از تاثیر انجام واکسیناسیون در مقابله با فوت بر اثر بیماری کروناست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در پایان گفت:در همه مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در استان، واکسن کرونا به وفور وجود داشته و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد؛ لذا مردم استان می توانند برای دریافت واکسن به این مراکز مراجعه کنند. 

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا