استانها

با مدیران مدارسی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد می‌شود

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد، مهران فاطمی در نشست ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا به آخرین وضعیت شیوع ویروس کووید-۱۹ در استان اشاره کرد و گفت: روند آمار فوتی ها و مبتلایان به کرونا در استان افزایش داشته و از این نظر استان در وضعیت شکننده ای قرار دارد.

وی یکی از نقاط قوت استان را بیماری یابی فعال  دانست و اظهارداشت: براساس سامانه رصد سلامت، متوسط تست PCR به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۳۴۰ نفر است در حالی که این عدد به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در استان یزد ، ۶۸۰ نفر است و این موضوع گواه این است که در استان یزد بیماری یابی به صورت دقیق انجام می شود.

فاطمی خاطرنشان کرد: نتیجه بیماریابی دقیق صورت گرفته در کاهش درصد کشندگی بیماری کرونا و درمان به موقع مشاهده می شود به طوریکه آمار فوتی های کرونا در استان یزد، در مقایسه با سایر استان ها پایین تر است.

استاندار یزد با بیان اینکه مدیریت کرونا در هر شهرستان باید متناسب با اقتضائات آن صورت بگیرد، تصریح کرد: در این راستا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری به همراه مسئولین علوم پزشکی از شهرستان های مهریز و خاتم بازدید و با حضور در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا، تجربیات موفق و ابتکاری دیگر شهرستان را ارائه و تصمیمات لازم جهت مدیریت کرونا و کاهش روند آمار مبتلایان را اتخاذ کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان های قرمز محدودیت ها، پروتکل ها و ضوابط باید همچون موج های اولیه کرونا اعمال شود و در این مسیر کلیه دستگاه های استانی نیز باید همراهی لازم را داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید آمادگی مقابله با موج ششم کرونا در استان ایجاد شود، اظهار کرد: در بعد مقابله با کرونا، باید تمهیدات لازم در جهت تامین اقلام دارویی و زیرساخت های لازم صورت بگیرد تا نگرانی در این زمینه وجود نداشته باشد.

استاندار یزد با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای تکمیل بیمارستان بحران استان پیش از تامین دولتی آن، با استفاده از ظرفیت های در اختیار تامین خواهد شد، بر فعالیت سه شیفت عوامل جهت بهره برداری از آن در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید کرد.

وی با اشاره به لزوم بازگشایی مدارس در پرتو رعایت دقیق پروتکل های آیین نامه ۰۶، اظهارداشت: فرمانداران باید با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت تیم های ارزیاب مدارس را تشکیل دهند تا از مدارس سطح شهرستان ها بازدید و بر روند رعایت پروتکل ها نظارت کنند و در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با مدیران این مدارس برخورد جدی می‌شود.

۴۸

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا