استانها

باید همه‌ مردم از فرصت‌های درمانی بهره‌ همسان داشته باشند

به گزارش خبرگزاری سیلاد از قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار عبدالله دیده‌بان سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی استان قزوین اظهار کرد: در عرصه سلامت و درمان همواره پیشگیری و بهداشت مقدم بر درمان است و اگر بتوانیم کاری کنیم که مصرف دخانیات، غذاهای نامرغوب و… در سبک زندگی مردم کنار گذشته شود بسیاری از مسائل درمانی حل خواهد شد.

وی افزود: ‌باید یکی از اقدامات جدی و کلیدی در دوران مسئولیت بهداشت و درمان این باشد که در عرصه‌های مختلف بهداشتی که آسیب جدی برای سلامت مردم دارند؛ از جمله سفره غذای مردم تا محیط تنفس و محیط کاری، راهکارهای پیشگیری و پیش‌بینی را شناسایی و اولویت‌بندی کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: در دنیای امروز کسانی جان انسان‌ها را ابزاری برای منافع مالی خود می‌بینند؛ درحالیکه نگاه دینی صادقانه برای سلامت مردم تلاش می‌کند و شما هم امروز پرچمدار این عرصه شده‌اید.

 امام جمعه قزوین تصریح کرد: عدالت در عرصه بهداشت و سلامت مردم بسیار مهم است و باید کاری کنیم که همه مردم از فرصت‌های درمانی بهره‌ی همسان داشته باشند و این زیبنده نیست که عده‌ای با درد و رنج بیماری زندگی کنند و از نظر فرهنگی هم باید تلاش کنیم که مردم قدر سلامتی خودشان را بدانند.

آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: چیزی‌که امروز ما را آزار می‌دهد دنیاطلبی است و اگر ما دلسوزانه و صادقانه حرکت کنیم همه مشکلات کشور حل خواهد شد. خداوند ما را دعوت به توحید کرده است و اگر همه موحد باشیم، وحدت ماندگار و ناگسستنی ایجاد می‌شود که این وحدت دل‌ها را به هم پیوند می‌زند و دنیا طلبی را مذموم می‌شمارد.

دیده‌بان، سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در ابتدای این دیدار گفت: همانطور که تصمیماتی که اتخاذ می‌شود باید پیوست فرهنگی داشته باشد، لازم است در شرایط کنونی که همه‌گیری ویروس منحوس کرونا وجود دارد و آسیب های شدید جسمی و روحی وارد می کند، پیوست سلامت داشته باشد.

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین افزود: ان‌شاءالله با یاری خدای متعال و دعای خیر شما بتوانیم شبانه‌روزی و جهادی مشکلات مردم را حل کنیم و حمایت‌های تمامی دستگاه‌های استانی که به نوعی در زمینه سلامت مردم دخیل هستند، لازمه این راه است.

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا