بین الملل

اردوغان: ترکیه بزرگتر از آن است که بخواهد اسیر تعصب ایدئولوژیک شود

به گزارش القدس العربی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در دیدار با گروهی از جوانان کشورش در استان جنوبی باتمان، در خصوص مبارزه با تروریسم تاکید کرد که نیروهای کشورش نه تنها در داخل کشور، بلکه در سوریه و عراق نیز به مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهند.

وی در خصوص مادرانی که در مقابل مقر حزب دمکراتیک خلق‌ “HDP” در دیاربکر برای بازگرداندن فرزندان خود از دست پ.ک.ک تظاهرات کردند، گفت: آیا کسی از غرب برای دیدار مادران در دیاربکر آمده است؟ نیامد. اگر تحصن برای یکی از کسانی بود که منافعش را تامین می‌کند، غربی‌ها می‌آمدند.

رئیس جمهور ترکیه در این اظهارات تاکید کرد که کشورش “بزرگ‌تر و غنی تر از آن است که در قالب خاصی درآید یا اسیر هر گونه تعصب ایدئولوژیک” شود.

وی افزود: خدمات ما به ۸۴ میلیون نفر (جمعیت ترکیه) بدون تمایز بین قومیت‌ها، زبان‌ها و اعتقادات آنها و بدون تمایز بین شرق و غرب کشور ارائه می‌شود. هر شهروندی که ترکیه را دوست دارد و در خاک این کشور امید و هدف دارد، بدون توجه به گرایشات سیاسی، جایگاه ویژه ای دارد.

اردوغان در ادامه پروژه‌های اجرا شده توسط حزب عدالت و توسعه را از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۰۲ در استان باتمان بررسی کرد.

۳۱۱۳۱۱

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا