استانها

آیت‌الله سید علی‌محمد علاقه‌بند از علما و بزرگان یزد صبح امروز درگذشت

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد، آیت‌الله علی‌محمد علاقه‌بند یزدی از علمای استان یزد صبح امروز در سن ۹۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی از مدتی پیش در بستر بیماری بود و چندین مرتبه از اسفند ۹۹ تاکنون در بیمارستان بستری شده بود.

آیت الله سید محمدعلی علاقه بند در سال ۱۳۰۶ ه. ش در خانواده‌ای روحانی در یزد دیده به جهان گشود و در ۵ سالگی برای آموزش قرآن به مکتب خانه رفت.

وی در مکتب، قرآن، نصاب الصبیان، سیوطی و صرف و نحو را نزد میرزا سیدعلی مکتب دار آموخت و پس از طی مقدمات علوم اسلامی از محضر آیات شیخ جلال آیت اللهی، کازرونی و میرزا آقا استفاده کرد.

آنگاه برای ادامه تحصیل راهی نجف اشرف شد و در درس خارج حضرات آیات سید محمدهادی میلانی، سیدجواد مدرسی، سید عبدالهادی شیرازی شرکت و پس از بازگشت در قم نیز از محضر آیت الله العظمی بروجردی استفاده کرد.

آیت الله علاقه بند، در کنار تحصیل، به تدریس نیز اشتغال داشت و دروس مغنی، منطق، معالم و صرف و نحو، اصول، فقه و کلام را تدریس کرد. مدتی نیز دروس عربی و دینی را در دبیرستان تدریس کرد. وی ضمن تدریس به تبلیغ نیز می‌پرداخت.

وی از مفاخر یزد به شمار می‌رود و محبوبیت ویژه ای نزد مردم این استان دارد و ارادتمندان وی سالیان متمادی در مسجد امیرچقماق نماز را به امامت وی اقامه می‌کردند.

۴۶

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا