استانها

آمادگی تیم‌های امدادی استان یزد برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد، محسن حرازی زاده اظهار داشت: ماهیانه متوسط بیش از ۴۲۰ نفر نیروی امدادی فعال در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای مشغول خدمت رسانی هستند وتجهیزات سیلاب و نجات در شهرستان‌های استان یزد توزیع شده است و تمام پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای مجهز به ست نجات می‌باشند.

وی، خاطرنشان کرد: ۱۳ پایگاه ثابت و موقت در جاده‌ها، تیم واکنش سریع، تیم امداد و نجات کوهستان و یک تیم آنست و شعبه‌های هلال احمر در استان یزد آماده ارائه خدمات امدادی به مردم هستند.

حرازی زاده بیان داشت: تمام شهرستان‌ها و تیم‌های امداد و نجات از امادگی لازم برخوردار هستند و در صورت نیاز بنا به حادثه اعلام شده و نوع تیم امدادرسانی از تجهیزات لازم برخوردار می‌باشند.

وی گفت: در بحث آمادگی شهرستان‌ها، شهرستان‌های معین هر شهرستان تعریف شده است و در صورت هرگونه حادثه شهرستان‌های معین ان شهرستان به حالت اماده باش در خواهند امد و در صورت نیاز به محل حادثه اعزام خواهند شدو همچنین با توجه به تحقیقات و پژوهش‌های صورت گرفته شهرستان‌هایی که میزان مخاطرات بالایی دارند شناسایی و تجهیزات امدادی بنا به نوع مخاطرات و حادثه در بین این شهرستان‌ها توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: جمعیت هلال احمر استان یزد مجهز به دستگاه‌های زنده یاب، تیم‌های تخصصی آوار و دستگاه پهپاد جستجو و نجات و همچنین تیم آنست (سگ‌های جستجو و نجات) می‌باشد که بنا به حادثه و اعلام مورد نیاز در حوادث آماده خدمت رسانی و امدادرسانی می‌باشند.

حرازی زاده عنوان کرد: ۶۷ خانه هلال در استان یزد راه اندازی شده است که این خانه‌های هلال نقش موثری در حوادث و بلایا می‌توانند داشته باشند که یکی از برنامه‌های جدید هلال احمر همین راه اندازی خانه‌های هلال و تجهیز کردن این خانه‌های هلال و آموزش افراد در روستاها و نقاط محروم استان است.

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا