استانها

یزد سال آینده رشد بی‌سابقه اقتصادی را تجربه خواهد کرد

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد، حسینی پور در نشست خبری به مناسبت بزرگداشت روز آمار و برنامه ریزی با اشاره به برنامه دولت در تغییر ریل گذاری توسعه کشور گفت: اقتصاد استان بر اساس این برنامه ریزی تا آبان ماه سال آینده ۸.۳ درصد نسبت به امسال رشد خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این رشد اقتصادی استان تنها با اتکا به منابع مالی دولتی امکان پذیر نخواهد بود، افزود: برای رسیدن به این مهم باید از تمامی ظرفیت‌های استان اعم از بخش صنعت و معدن و همچنین بخش خصوصی استفاده کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تصریح کرد: این رشد اقتصادی علاوه بر توسعه پایدار و اشتغال استان، تغییرات رفاهی را نیز برای مردم در پی خواهد داشت.

حسینی پور ادامه داد: یزد هر سال حتی در سال‌هایی که کشور رشد اقتصادی نداشت از رشد اقتصادی خوبی برخوردار بود. تمامی برنامه ریزی‌ها در این زمینه مطابق با سند آمایش استان خواهد بود تا این رشد اقتصادی، توسعه همه جانبه فرهنگی و اجتماعی استان را هم دربرگیرد.

وی ارائه آمار دقیق دستگاه‌ها را برای برنامه صحیح از اهمیت فراوان عنوان کرد و گفت: مردم دغدغه‌ای نسبت به ارائه اطلاعات آماری نداشته باشند، چرا که تمامی اطلاعات ارائه شده مردم به ماموران بر اساس قانون، طبقه بندی شده و محرمانه است و به هیچ وجه در اختیار سایر ارگان‌ها و افراد نمی‌گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در پایان خاطرنشان کرد: آمار حق الناس است و این سازمان خود را مقید به حفظ این آمار می‌داند. هیچ شخص و ارگانی حتی قوه قضاییه نمی‌تواند از ریز آمار اطلاع یابد و تنها آمار کلی در اختیار ارگان‌ها قرار می‌گیرد.

۴۶

نمایش بیشتر

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا