استانها

معرفی فرهنگ و رسوم تفت در جشنواره عکس «نگاه نار»

به گزارش خبرگزاری سیلاد از یزد؛ حمید سعیدی اظهار کرد: هنر عکاسی در تفت سابقه ی بسیار طولانی دارد که این پیشینه به عکس های بجای مانده از حدود ۱۰۰ سال پیش بر می گردد، همچنین آبان ماه عجین شده با میوه ی انار در باغشهر تفت موجب برگزاری اولین جشنواره عکس نگاه نار شد. 

 وی ادامه داد: شهرستان تفت در زمینه عکاسی دارای ظرفیت بسیار خوبی است که تا کنون در سطح استان شناخته نشده و این جشنواره می تواند منعکس کننده ی ظرفیت های تفت از جمله عکاسان آن و فرهنگ آداب و رسوم این شهرستان باشد. 

 دبیر اجرایی اولین جشنواره عکس نگاه نار شهرستان تفت خاطرنشان کرد: این جشنواره با همکاری انجمن مردم نهاد عکاسان و بسیج رسانه شهرستان تفت برگزار می شود. 

 یوسفعلی شکوفر رئیس جشنواره عکس نگاه نار نیز با بیان اینکه شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است گفت: متقاضیان از سراسر کشور می توانند عکس های خود را با محوریت سنت انار چینی، انار و مردم، انار و زیبایی ها، انار و تاریخ تفت به دبیر خانه این جشنواره در فضای مجازی به شماره ی ۰۹۱۳۲۵۵۹۰۷۹ ارسال کنند. 

 وی اضافه کرد: جشنواره از پنجم آبان ماه شروع به کار کرده و برای ارسال آثار تا ۱۵ آبان فرصت باقی است. 

شکوفر ادامه داد: آثار ارسالی ۱۶ و ۱۷ آبان مورد داوری داوری قرار می گیرند و عکس های برگزیده آخر آبان ماه همراه با اختتامیه معرفی می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا