استانها

مراکز خرید تضمینی سویا در مازندران فعال می شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از مازندران، عباس علی وفایی نژاد در جلسه هماهنگی خرید تضمینی سویا در مازندران اظهار داشت: عملیات خرید تضمینی سویا از کشاورزان مازندران در هفته آینده آغاز می شود. در سال زراعی جاری قیمت تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی سویا، با ۲ درصد ناخالصی و ۱۲ درصد رطوبت ۱۲۴ هزار و ۱۹۴ ریال خریداری است.

وی افزود: در شهرهای گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، جویبار و بابل مراکز خرید تضمینی سویا پیش بینی که با بسیج تمام امکانات از قبیل نرم افزار و سخت افزار آماده تحویل گرفتن دانه روغنی سویا می باشند.

وفایی نژاد تصریح کرد: تمهیدات لازم از جمله استقرار عوامل تشخیص و ذیحساب، نماینده بانک کشاورزی و نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی در مراکز خرید و کالیبراسیون باسکول و لوازم آزمایشگاهی صورت پذیرفت.

وفائی نژاد همچنین با اشاره به سطح زیر کشت سویا در استان مازندران افزود: ۴ هزار و ۹۵ هکتار از مزارع مازندران زیر کشت این محصول می باشد که طبق آمار انتظار می رود بیشترین خرید در شهرستان نکا و گلوگاه صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران انتظار می رود بیش از ۵ هزار تن دانه روغنی سویا از کشاورزان خریداری شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تاکید داشت: خرید دانه های روغنی در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی انجام می شود و کشاورزانی که در این سامانه ثبت نام نکرده باشند خرید محصولاتشان از سوی اداره غله امکان پذیر نمی باشد.

۴۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا