فناوری اطلاعات

مدرنا می‌خواهد سال ۲۰۲۲ یک میلیارد دوز واکسن کرونا به کشورهای کم‌ درآمد تحویل دهد

شرکت مدرنا اعلام کرده در سال ۲۰۲۲ یک میلیارد دوز واکسن به کشورهای کم‌ درآمد تحویل می‌دهد. این یک میلیارد دوز اضافه بر تعهد مدرنا برای پلتفرم اشتراک‌گذاری جهانی واکسن COVAX محسوب می‌شود. این شرکت پیش‌بینی کرده سال آینده ۲ تا ۳ میلیارد دوز تولید واکسن کند.

مدیر اجرایی مدرنا، «استفان بانسل» گفته: «تا به امروز بیش از ۲۵۰ میلیون نفر در سراسر دنیا با واکسن مدرنا واکسینه شده‌اند. با این حال ما می‌دانیم که همچنان دسترسی به واکسن در بسیاری از نقاط دنیا یک چالش است.» این گفته در وب‌سایت شرکت منتشر شده است. پیش از این مدرنا از قصد خود برای ساخت کارخانه‌ای در آفریقا با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلار پرده‌برداری کرده بود. این کارخانه قرار است سالانه ۵۰۰ میلیون دوز واکسن mRNA شامل واکسن کرونا تولید کند.

واکسن کرونا مدرنا

شرکت مدرنا در ماه مه متعهد شد تا ۵۰۰ میلیون دوز به COVAX تحویل دهد. این واکسن‌ها بین سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ تا اوایل ۲۰۲۲ به تاسیسات کواکس تحویل داده می‌شوند. بانسل در بخشی از گفته‌های خود به تعهد مدرنا برای گسترش تولید خبر داده بود. همچنین مدرنا گفته تا زمانی که کشورهای کم درآمد از واکسن بی‌نیاز نشوند، به گسترش تولید خود ادامه می‌دهد.

دوران کرونا اقتصاد بسیاری از کشورها را تحت تاثیر قرار داده و کشورهای کم درآمد بیشتر از بقیه آسیب دیده‌اند. با این کار می‌توان زودتر به پایان دوران کرونا امیدوار بود و شاید تا اواخر سال ۲۰۲۲ همه چیز به حالت عادی بازگردد. کشورهای آفریقایی برای تهیه واکسن با مشکلات زیادی مواجه هستند و امید می‌رود با اهدای واکسن‌های بیشتر به این کشورها، آمار فوتی‌ها در این قاره کاهش پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا