استانها

درصد رعایت پروتکل های بهداشتی در چهارمحال و بختیاری به زیر ۵۰ درصد رسید

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ،دکتر مجید شیرانی با بیان این خبر، کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی را علت اصلی توقف روند نزولی شیوع بیماری کرونا در استان عنوان کرد و افزود: در حیطه های اجتماعی حدود ۴۰ درصد و فقط در ۲ تا ۳ آیتم نزدیک به ۵۰ درصد و در مجموع به طور متوسط میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به ۴۵ تا ۴۸ درصد رسیده است.

وی اضافه کرد: در شرایطی که هنوز بار بیماری در استان بالا است و روند نزولی شیوع بیماری تکمیل نشده است عدم توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار خطرناک است.

وی با بیان اینکه، روند واکسیناسیون در استان مطلوب است افزود: درصد قابل توجهی از جمعیت بالای ۱۸ سال دز اول و حدود ۲۸ درصد هر دو دز واکسن کرونا را تزریق نموده اند.

دکتر شیرانی گفت: یک فرصت و پنجره یک ماهه باقی است که درصد کسانی که هر دو دز واکسن را دریافت نموده اند در استان به بالای ۷۰ درصد برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، با یادآوری اینکه پس از تزریق واکسن یک بازه زمانی ۱۵ روزه برای ایجاد ایمنی لازم است افزود: در مجموع برای ایجاد ایمنی کامل، فرصت ۶ هفته ای لازم است که در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در این مدت بسیار خطر ناک است.

وی ادامه داد: در این ۶ هفته اگر چه با افت و خیزهایی روبه رو خواهیم شد اما پس از آن یک مقدار خیالمان از بابت بیماری کرونا راحت تر خواهد شد.

۴۸

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا