تمایل به برخی از رشته‌های پزشکی بسیار کاهش پیدا کرده است

 تمایل به برخی از رشته‌های پزشکی بسیار کاهش پیدا کرده است

به گزارش خبرنگار سلامت سیلاد، محمد رئیس زاده رئیس منتخب سازمان نظام پزشکی در مراسم تجلیل از جامعه پزشکی و تودیع و معارفه رؤسای سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر بهداشت و درمان، نمایندگان مجلس، اعضای شورای عالی مجمع عمومی و مقامات ارشد نظام سلامت کشور در روز پنجشنبه ۶ آبان برگزار شد، کشور اظهار کرد: جامعه پزشکی از ابتدا یکی از ارزشمندترین و مهم‌ترین جوامع کشور بوده و تجلیل از این جامعه ارزشمند از ضروریات است.

رئیس زاده گفت: کیفیت خدمات رسانی درمانی پزشکان ما در بالاترین جایگاه خود قرار دارد. به شکلی که در هیچ یک از موارد تشخیصی و درمانی نیازی به اعزام هموطنانمان به خارج از کشور نداریم و حتی سالانه شاهد مراجعه بیماران از سایر کشور‌ها برای دریافت خدمات درمانی، به کشورمان هستیم.

وی افزود: از زمان جنگ شاهد تلاش بی سابقه و بی وقفه پزشکان و متخصصان در سخت‌ترین شرایط ممکن بودیم؛ همچنین در این روز‌های سخت کرونایی نیز شاهد بودیم که بهترین و برترین متخصصان کشور همه تلاش خود را در مدیریت این بحران به کار گرفتند و تعداد زیادی جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: به دلیل مشکلات عدیده تمایل به برخی از رشته‌های پزشکی بسیار کاهش پیدا کرده است و راهکار این افزایش تمایل فقط افزایش ظرفیت نیست و باید راه اساسی انطباق جامعه پزشکی و مردم را برای مدیریت این بحران در پیش بگیریم در غیر این صورت می‌توانیم یک عقبگرد ۴۰ ساله به عقب در برخی از رشته‌ها داشته باشیم.

رئیس زاده گفت: با وجود تمام مشکلات، سازمان نظام پزشکی همواره در عرصه حضور خواهد داشت و از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات جامعه پزشکی فروگذار نخواهد کرد.

انتهای پیام/


تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.