بازدید از یک واحد و ۲ طرح صنعتی در شهرک صنعتی دامغان

 بازدید از یک واحد و ۲ طرح صنعتی در شهرک صنعتی دامغان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان در این بازدیدها که با همراهی سید محمدرضا استاندار سمنان انجام شد، علی رسولیان معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با حضور در شهرک صنعتی دامغان از شرکت "صنایع چوب حیدرهایی" و طرح صنعتی "صنایع فرو آلیاژ پارس دامغان" و "مجتمع فولاد گلستان" بازدید کرد و با حضور در جمع صنعتگران پای صحبت آن‌ها نشست و مسائل و مشکلات این شهرک‌ها را از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت.

شرکت " صنایع چوب حیدرهایی" که با سرمایه ‌گذاری بیش از ۲۱ میلیارد و ۸۴۸ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۲۱ هزار و ۱۳۷ مترمربع در شهرک صنعتی دامغان احداث و در سال ۱۳۷۵ به بهره برداری رسیده و ظرفیت تولید ۲ هزار و ۳۸۵ متر مکعب محصولات چوبی، انواع کالا از چوب پنبه، و نی و مواد حصیرباف در سال را دارد و برای ۱۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم کرده است.

طرح صنعتی "صنایع فرو آلیاژ پارس دامغان" در زمینی به مساحت ۱۷۴ هزار و ۹۳۷ مترمربع و سرمایه گذاری فاز نخست بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال که در صورت تکمیل و بهره برداری برای ۴۷۰ نفر اشتغالزایی کرد.

عملیات اجرایی این طرح سال ۹۹ در فاز توسعه شهرک صنعتی دامغان آغاز شد و در زمینه تولید فروسیلیسیم با سیلیکون بیش از ۵۵ درصد وزنی به بهره‌برداری خواهید رسید.

طرح صنعتی " مجتمع فولاد گلستان" در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع و پیش‌بینی سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریال که در صورت تکمیل و بهره برداری برای بیش از ۱۰۰ نفر اشتغالزایی می‌کند.

همچنین، معاون وزیر صمت از پروژه پست برق در شهرک صنعتی دامغان نیز بازدید کرد.

مشخصات فنی و ویژگی های این پست ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی دامغان، دارای ۲ فیدر خط، ۲ فیدر ترانس و ۲ دستگاه ترانس ۴۰ مگا ولت آمپر و ۲ دستگاه ترانس کمکی ۲۵۰ کاواو، ۱۲ فیدر خروجی و ۲ دستگاه فیدر خازن است.

اهداف پروژه افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع، ایجاد زیرساخت انرژی برای توسعه بخش صنعت و تولید به منظور تامین مصارف برق کارگاه ها و کارخانجات مستقر در شهرک صنعتی از اهداف پست ۶۳ کیلوولت صنعتی دامغان است.

شهرک صنعتی دامغان دارای ۵۶۳ هکتار مساحت است که ۲۱۸ هکتار آن فاز عملیاتی و ۱۷۰ هکتار آن زمین صنعتی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفیه خانه فاضلاب برخوردار است و ۲۱۵ قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت ۱۱۷ هکتار در آن منعقد شد.

استاندار سمنان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را همراهی کردند.

بازدید از یک واحد و ۲ طرح صنعتی در شهرک صنعتی دامغان

۴۶

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.