استانها

افزایش تعاملات شهرداری شهرکرد و راه و شهرسازی استان؛ توسعه شهر با وحدت مسئولان میسر می‌شود

به گزارش خبرگزاری سیلاد از استان چهارمحال وبختیاری، دکتر محمدتقی جاپلقی در جلسه با مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه نگاه جدیدی در شهرداری ایجاد شده و این نگاه تداوم خواهد شد، اظهارداشت: شهرکرد به‌عنوان مرکز استان از لحاظ خدمات زیربنایی و روبنایی به استانداردها و معیارها و جایگاه واقعی خود نرسیده است.

وی با بیان اینکه در راستای رفع مشکلات شهر و توسعه، عمران و آبادانی شهر تمام توانم را به کار می‌گیرم، افزود: توسعه شهر تنها با وحدت و همکاری سایر مسئولان مُیسر خواهد شد.

شهردار شهرکرد با اشاره به وضعیت ورودی‌های شهر بیان کرد: ورودی شهر از سمت شهر اصفهان باید به‌گونه‌ای باشد که نشان دهد انسان‌های بزرگی در این شهر پرورش یافته و زندگی می‌کنند.

جاپلقی با بیان اینکه برنامه‌ها و اقدامات متفاوتی برای توسعه شهر در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: تقویت و حمایت از تعاونی‌های مسکن جهت راه‌اندازی و تقویت اقتصاد شهر و تسهیل و تسریع در روند صدور پروانه‌های ساختمانی ازجمله این برنامه‌ها می‌باشد.

وی احداث پل طبیعت را یکی دیگر از برنامه‌های خود عنوان کرد و گفت: می‌طلبد در راستای انجام عملیات عمرانی جهت احداث پل طبیعت در کوه منظریه ـ میرآباد راه و شهرسازی ضمن همکاری، ماشین‌آلات مورد نیاز را در اختیار شهرداری قرار دهد.

شهردار شهرکرد خاطرنشان کرد: با افتخار می‌گویم هرکجا پروژه‌ای را کلنگ‌زنی کرده‌ام تا زمان افتتاح پروژه پیگیری‌ها به صورت مستمر انجام شده است.

جاپلقی تصریح کرد: باید برای توسعه شهر مرزهای دیدگاهی اداری برداشته شود و همه مسئولان به‌صورت مشترک و همدل برای پیشبرد اهداف گام بردارند.

محمدرضا بیاتی رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: شهرک منظریه، جنوب شهر و ناحیه غرب ازجمله نقاط کمتربرخوردار شهر است که مردم انتظار رسیدگی و توجه ویژه دارند و در این راستا راه و شهرسازی باید همگام با شهرداری حرکت کند.

وی گفت: سهم ده درصد شهرداری، تعیین تکلیف شهرک منظریه، پیگیری طرح جامع شهری، تأمین قیر برای کمربندی جنوب و منظریه، جذب و تخصیص اعتبارات ستاد بازآفرینی شهری و تعیین تکلیف فناوران۲ ازجمله خواسته‌های شهرداری از راه و شهرسازی است.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه باید تا هفته آینده مشکلات منظریه، فناوران و میرآباد پیگیری و نتیجه در جلسه‌ای اعلام شود، افزود: چهار کارگروه املاک و حقوقی، کارگروه طرح جامع، زمین‌های مورد نیاز شهری و مشکلات ناحیه غرب و مالکیت‌ها، کارگروه تخصصی بازآفرینی و کارگروه پیگیری انواع قیر تشکیل تا موضوعات تخصصی را پیگیری و اعضای مربوطه نتیجه را تا هفته آینده اعلام کنند.

فاطمه بیگی رئیس کمیسیون املاک شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: شهروندان نباید بین دو اداره راه و شهرسازی و شهرداری سردرگم شوند، بنابراین باید در راستای رفع مشکلات مردم راه و شهرسازی همکاری لازم را داشته باشد و انتظار داریم مطالبات شهرداری در این شرایط سخت اقتصادی پیگیری شود.

مصطفی حیدری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهرکرد نیز در ادامه بیان کرد: با ایجاد تعامل بین راه و شهرسازی و شهرداری می‌توان در چارچوب قانون مشکلات را رفع و گره‌ای از مشکلات شهروندان باز کرد.

ماشاء‌الله ایزدی رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، ایثارگران و بانوان در ادامه جلسه گفت: در منظریه صدای مردم در آمده است، در میرآباد نظارت و بازرسی بر کار نبوده و مشکلاتی ایجاد شده و متاسفانه در حواشی گیر کرده‌ایم و از اصل کار غافل مانده‌ایم، بنابراین باید تدابیری برای حل مشکلات اندیشیده شود.

داوود نجفی رئیس کمیسیون بودجه، مالی و برنامه‌ریزی در ادامه جلسه بیان کرد: مسئله ملی بودن املاک در ناحیه غرب که دولت اعلام کرده است ساخت و ساز، صدور پروانه و تغییر کاربری را با مشکل مواجه کرده است و مردم شهرداری را مقصر این موضوع می‌دانند بنابراین باید املاک ناحیه غرب تعیین تکلیف و پاسخ مطالبات مردم داده شود.

یوسف صادقی رئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و بهداشت عمومی در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: اگر قصوری در چند سال گذشته صورت پذیرفته است هم از سوی شهرداری و هم از سوی راه و شهرسازی بوده است چراکه شهرداری پیگیری لازم را نداشته و راه و شهرسازی هم پاسخگو نبوده است، اما مشکلات منظریه که از طریق وزارتخانه راه و شهرسازی پیگیری شده باید در اسرع وقت توسط اداره کل راه و شهرسازی پیگیری و تعیین تکلیف شود.

حسینعلی مقصودی مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در ادامه جلسه بیان کرد: شهرداری و راه و شهرسازی موارد و مسائل مشترکی را پیگیری می‌کنند، اما می‌طلبد نگاه‌ها هم به یک سو و یک هدف باشد.

وی با بیان اینکه در بررسی مشکلات نباید درگیر مسائل سیاسی شویم، افزود: مشکلات گذشته باید واکاوی شود تا ببینیم چه مشکلاتی وجود داشته که اجازه حل مسائل را نداده است.

 مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در اجرای طرح مسکن مهر، کار به تعاونی‌هایی سپرده شد که برخی از آن‌ها صلاحیت انجام کار را نداشته و مشکلاتی را امروز به وجود آورده است.

مقصودی گفت: آمادگی داریم تا در راستای رفع مشکلات مردم همکاری لازم را با شهرداری شهرکرد انجام دهیم.

۴۶

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا