بین الملل

اظهارات مرکل در آخرین حضور خود در اجلاس سران اتحادیه اروپا

خبرگزاری فرانسه امروز نوشت که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در یکصد و هفتمین و آخرین حضور خود در اجلاس سران اتحادیه اروپا به خبرنگاران مستقر در بروکسل گفت: تا آنجا که به وظایف من در سمت صدراعظمی فدرال مربوط می‌شود، اتحادیه اروپا را در برهه نگران کننده‌ای ترک می‌کنم.

وی با اشاره به مناقشات پیرامون موضوع هایی از قبیل مهاجرت، اقتصاد اتحادیه و قانونمداری در کشورهای عضو، افزود: بر بحران‌های بسیاری چیره شدیم ولی مسائل حل نشده‌ای وجود دارد.

حدود یک ماه پس از برگزاری انتخابات سراسری در آلمان، سران سه حزب اصلی این کشور شامل چپ میانه سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات‌های آزاد (FDP) که طرفدار تجارت است، توافق کرده‌اند مذاکرات را برای تشکیل دولت آینده این کشور آغاز کنند.

اگر این گروه از احزاب سیاسی در آلمان در مذاکرات خود پیروز شوند اولین ائتلافی خواهد بود که به دولت محافظه کاری که ۱۶ سال تحت حکومت مرکل اداره می‌شد، پایان خواهند داد.

اتحاد محافظه کاران اتحادیه دموکرات مسیحی یا اتحادیه سوسیال مسیحی در انتخابات ماه گذشته بدترین نتایج انتخابات را رقم زد که باعث شد حزب سوسیال دموکرات و نامزد آن شولتس، وزیر دارایی کنونی آلمان، به عنوان نامزد صدر اعظمی این کشور مطرح شود.

۳۱۱۳۱۱

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا