فناوری اطلاعات

استوری با آیگپ به پیام‌رسان‌های بومی آمد

استوری با نام تجاری «لحظه‌ها»، برای اولین بار در یک پیام‌رسان ایرانی در آیگپ ایجاد شد.

به گزارش روابط عمومی آیگپ، به بهانه ارائه سرویس لحظه‌ها (استوری) در پیام‌رسان آیگپ که برای اولین بار در یک پیام‌رسان ایرانی ارائه شده است، «علی اصغر تقوی»، عضو هیئت مدیره و معاون فنی آیگپ توضیحاتی را دراین خصوص ارائه داد.

تقوی در ابتدای صحبت‌هایش درباره اضافه شدن سرویس لحظه‌ها به آیگپ، گفت:

«آیگپ در مسیر توسعه قابلییت‌های پیام‌رسانی خود، برای اولین بار در بین پیام‌رسان‌های ایرانی موفق به ایجاد سرویس استوری با نام تجاری «لحظه‌ها» یا moments شد. این که ما در تیم طراحی و تحقیق و توسعه آیگپ چگونه به این نتیجه رسیدیم که این سرویس می‌تواند مورد پسند کاربران قرار بگیرد، بررسی و مطالعات جدی بود که در این خصوص انجام شد.»

او با تاکید بر اینکه زنجیره محصولات پیام‌رسانی آیگپ در حال کامل شدن است، اعتقاد دارد وجود استیکر و استوری در نسخه بعدی آیگپ، ویژگی‌های جالبی را برای کاربران ایجاد خواهد کرد.

به گفته عضو هیئت مدیره آیگپ، با توجه با همیت پرفورمنس سرویس و این که این سرویس بتواند با بقیه سرویس‌ها سازگاری داشته باشد، از معماری event the event استفاده شده که پرفورمنس سیستم را تضمین می‌کند. همچنین سعی شده به واسطه توسعه‌ای که انجام شده است، تجربه خوبی برای کاربران‌ ایجاد شود.

تقوی امکانات لحظه‌ها در آیگپ را قابل تامل دانسته و گفت: «در حال حاضر سرویس لحظه‌ها در آیگپ قابلیت‌هایی دارد و کاربر می‌تواند متن و ایموجی را لحظه کند. می تواند از تصویر برای ایجاد لحظه استفاده کند و این تصویر می‌تواند هم از گالری انتخاب شود و هم مستقیما با دوربین گرفته شود. می‌توان تعداد بازدیدها و افرادی که آن لحظه را بازدید کردند را نیز متوجه شد.»

او با بیان اینکه این سرویس قطعا در آینده توسعه پیدا خواهد کرد، افزود:

«آیگپ در ورژن بعدی، مباحت privacy roll را در سرویس لحظه‌ها ایجاد خواهد کرد. قابلیت استفاده از استیکر را در لحظه اضافه خواهیم کرد. وب لینک پشت لحظه قرار خواهد گرفت تا در مباحث تجاری بهره برداری بهتری برای کاربران صورت پذیرد و همچنین قابلیت استفاده از ویدئو و منشن کردن نیز به لحظه اضافه خواهد شد و در نهایت نیز باید بتوان امکان لایو ویدئو را داشته باشیم.»

معاون فنی آیگپ در پایان ابراز امیدواری کرد که کاربران تجربه خوبی را در استفاده از آیگپ با امکانات این پیام‌رسان داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا