آمادگی ۱۳۰۰ عضو کوهنوردی استان جهت همکاری و کمک به محیط زیست لرستان

 آمادگی ۱۳۰۰ عضو کوهنوردی استان جهت همکاری و کمک به محیط زیست لرستان

به گزارش سیلاد لرستان ، در این دیدار که در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد؛ ابتدا آرش قیاسیان رئیس هیات کوهنوردی استان از زحمات و تلاش مدیرکل، محیط بانان و کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست در صیانت از عرصه های طبیعی و تنوع زیستی کشور قدردانی نمود.

قیاسیان با اشاره به اهمیت حفاظت از محیط زیست خصوصا در مناطق کوهستانی، کوهنوردان را همیاران محیط زیست برشمرد و بر تعامل کوهنوردان و محیطبانان جهت حفاظت موثر از عرصه های طبیعی تاکید نمود.

وی با عنوان اینکه هیات کوهنوردی استان لرستان دارای ١٣٠٠ عضو سازمان یافته می باشد؛ آمادگی این هیات را جهت همکاری همه جانبه با محیط زیست استان اعلام نمود.

در ادامه این دیدار فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان ضمن قدردانی از تلاشهای هیات کوهنوردی استان در حفاظت از محیط زیست و تلاش در رفع مخاطرات زیست محیطی به خصوص در مواقع بروز آتش سوزی ها اظهار امیدواری نمود با همفکری و برنامه ریزی سطح این همکاری ها بیشتر از قبل شود. 

فتحی گفت: یکی از ارکان اصلی ارتقاء فرهنگ زیست محیطی در جامعه کوهنوردان هستند و باید از این ظرفیت بالقوه به نحو احسن استفاده شود.

وی اظهار داشت: مخاطرات زیست محیطی جهانی و منطقه ای نشان دهنده بی مهرهی ها و کوتاهی های است که در گذشته نسبت به محیط زیست روا داشته اند و شرط اصلاح این شرایط نگاه تخصصی و همه جانبه به مساله محیط زیست و منابع طبیعی است.

فتحی اظهار داشت: محیط زیست یک موضوع همگانی است و حفاظت از آن نیازمند یاری همه اقشار جامعه است و بی شک همکاری و همراهی هیات کوهنوردی استان با محیط بانان می تواند تاثیر بسزایی در حفاظت از عرصه های طبیعی داشته باشد.

در این مراسم از آقایان علی رومیانی، عزت اله فردین، قاسم خودکار، علی حمیدی و مسلم بهاروند از پیشکسوتان کوهنوردی استان، محمد لک از قهرمانان کوهنوردی، هاشم یاراحمدی و مهران لک از هیات کوهنوردی دورود و رامین رحمتی از کوهنوردان و فعالین زیست محیطی استان توسط مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان و قیاسیان رئیس هیات کوهنوردی استان تجلیل شد.

در پایان به پاس تلاشهای مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در امر حفاظت از محیط زیست استان، از مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان به نمایندگی از این مجموعه قدردانی شد.

۴۸

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.