۷۰ درصد ساخت و سازهای استان یزد بدون پروانه است

 ۷۰ درصد ساخت و سازهای استان یزد بدون پروانه است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، علی اصغر زحمتکش در نشست شورای ساختمان مهریز گفت: ۷۰ درصد ساخت و سازهای استان بدون اخذ پروانه و خارج از چارچوب قانونی از سوی مالکان ساخته می‌شود و رعایت نکردن ضوابط شهری، ساختمان‌های با متراژ زیر حدنصاب و تغییر کاربری زمین از جمله این تخلفات است.

وی افزود: با تشکیل کارگروه پیشگیری از تخلف در شهرستان‌ها می‌توان بخشی از ضوابط و مقررات این بخش را تعدیل کرد و شاهد قانونمند شدن تعداد بیشتری از ساخت و سازها با پروانه در استان بود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد اظهار کرد: سامانه غیرحضوری صدور پروانه ساخت و ساز تا پایان شهریورماه امسال در شهر یزد راه اندازی می‌شود.

زحمتکش هدف از ایجاد این سامانه، مکانیزه کردن صدور پروانه ساختمانی، تسریع در امور، کاهش زمان صدور، صرف جویی در هزینه‌های رفت و آمد مالکان به شهرداری و سازمان نظام مهندسی است.

وی با بیان اینکه سامانه یاد شده در سایر شهرستان‌های استان هم راه اندازی می‌شود، اظهار کرد: در پرتو تعامل و همکاری موجود بین شورای ششم شهر مهریز و سازمان نظام مهندسی ساختمان، صدور پروانه غیرحضوری در راستای کاهش تخلف ساختمانی، در این شهر هم عملیاتی می‌شود.

علی اصغر زحمتکش، یزد را استانی با آمار بالای تخلف ساخت و ساز در کشور دانست و تصریح کرد: برای کاهش حجم تخلف ساختمانی در مرکز استان، افزایش کیفیت ساخت و سازها و احداث ساختمان‌هایی مقاوم و با طول عمر بالا؛ فارغ از نگاه به داشتن یا نداشتن پروانه، کارگروهی تحت عنوان پیشگیری از تخلف در یزد تعریف شد.

وی یادآور شد: راه اندازی این کارگروه نتایج مثبتی را به دنبال دارد، قرار است این مجموعه با تعامل فرمانداران، شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهرها، در تمامی شهرستان‌های استان تشکیل شود.

۴۶

تبلیغات دیجی کوله

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

0 دیدگاه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.