ورزش

پرسپولیس از پس پیکان بر نیامد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سرخپوشان ایران و تنها نماینده باقیمانده فوتبال کشورمان در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱، با توجه به تعطیلی رقابت‌های رسمی داخلی، در چارچوب آماده‌سازی خود جهت حضور در دو بازی مرحله یک چهارم و نیمه پایانی، امروز (شنبه – ۳ مهر ماه) در یک دیدار دوستانه میزبان تیم فوتبال پیکان بود.

این بازی از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه شهید کاظمی آغاز شد در نهایت با تساوی یک – یک به پایان رسید. آخرین بازی رسمی پرسپولیس در بازی‌های داخلی، ۵۷ روز قبل در آخرین هفته دوره بیستم لیگ خلیج فارس، برابر پیکان بود که پیروزی در آن منجر به پنجمین قهرمانی متوالی سرخپوشان در این رقابت‌ها شد.

پرسپولیس در این بازی، نسبت به دیدارهای اخیر آماده‌تر نشان می‌داد که قابل انتظار هم بود. سرخپوشان در دقیقه ۱۰ مسابقه اولین خیز برای به ثمر رساندن گل را برداشتند. در این لحظه، یک ضربه شروع مجدد، پشت محوطه جریمه پیکان به دست آمد. ضربه را مهدی ترابی زد و توپ از روی سر بازیکنان هر دو تیم عبور کرد، ولی در آخرین لحظه تیر دروازه مانع آن شد و در نهایت مدافعان پیکان دفع خطر کردند.

در ادامه پرسپولیس از روی‌ ارسال‌ و حرکت در جناحین به موقعیت رسید. در دقیقه ۲۰ یکی از همین ارسال‌ها از سمت چپ با ضربه سر آل‌کثیر همراه شد، ولی دروازه‌بان پیکان، توپ را مهار کرد.

در دقیقه ۳۲ هم وحید امیری می‌توانست گل اول را به ثمر برساند، ولی شوت او داخل چارچوب نبود و از کنار تیر به بیرون رفت.

بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل پایان یافت، ولی پرسپولیس با شروع نیمه دوم خیلی زود به گل رسید و پیکانی‌ها حتی فرصت واکنش به حمله برق‌آسای پرسپولیس پیدا نکردند. تنها ۱۰ ثانیه از شروع این نیمه گذشته بود که فرشاد فرجی یک شروع حمله عالی را تدارک دید و با یک پاس بلند به پشت مدافعان حریف، حامد پاکدل را صاحب توپ کرد. مهاجم پرسپولیس هم با تیز چنگی و در یک فرار سریع از دست مدافعان که آن را شگرد دارد، زودتر از دروازه‌بان حریف به توپ رسید و با ضربه سر گل اول بازی را به ثمر رساند.

ابراهیم صالحی نیز در دقیقه ۸۰ گل تساوی بازی را برای پیکان به ثمر رساند.
بعد از آن پرسپولیس باز هم چند موقعیت گل داشت، اما بازی در نهایت با تساوی یک – یک به پایان رسید.

۲۵۶ ۲۵۱

نمایش بیشتر

مدیر

“چالش ها برای سرگرم کننده کردن زندگی هستند و غلبه بر آن باعث معنا دار شدن زندگی.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا